Upgrade Dizi Oluyor: Leigh Whannell’ın Bilimkurgu Filmi Ekranda Devam Edecek

Upgrade şimdi de dizi olmaya hazırlanıyor. Leigh Whannell sevilen bilimkurgu filminin devamını televizyonda anlatacak.

Leigh Whannell’ın 2018 tarihli filmi Upgrade şimdi de dizi olma yolunda. Blumhouse Television ve UCP ortaklığında geliştirilecek dizi için anlaşmaya varıldı.

Whannel son olarak geçen yılın başarılı gerilim filmlerinden olan The Invisible Man’i yazıp yönetmişti. Başarılı yönetmen yeni bir projeyle Upgrade evrenine dönmeye hazırlanıyor. Dizinin yapımcı koltuğunda Whannell’ın yanında Treadstone dizisinde de görev alan Tim Walsh oturacak.

Whannell’ın hem yazarlığını hem yönetmenliğini yaptığı film Logan Marshall-Green tarafından canlandırılan Grey Trace’in hikâyesini işliyordu. Karısının öldüğü ve kendisinin felçli kaldığı bir saldırıdan sonra milyarder bir mucit olan Eron Keen tarafından Trace’e sıra dışı bir teklif geliyor. Eron Keen (Harrison Gilbertson) Trace’e henüz prototip aşamasında olan STEM adında bir mikro-çipten bahsediyor. STEM, Trace’e normal fiziksel yeteneklerinden daha kapsamlı imkanlar sağladıktan sonra Trace karısını öldürenlerden intikam almak için yola çıkıyor.

Yeni Upgrade Dizisi Filmden Sonrasını Konu Alacak

Yeni dizi filmden birkaç yıl sonrasını konu alacak ve serinin evrenini genişletmeyi hedefleyecek. Daha gelişmiş bir STEM ve STEM’e ev sahipliği yapan yeni bir ana karakterle tanışacağız. Dizi STEM’in devlet tarafından suçla savaş için kullanıldığı bir senaryoyu ekranlara getirecek. Logan Marshall-Green’in canlandırdığı Grey Trace karakterini dizide görüp göremeyeceğimiz konusundaysa henüz kesinlik yok.

Upgrade Dizi Film

Upgrade’in yazar ekibinde Whannel ve Walsh’a ek olarak Krystal Ziv Houghton ve James Roland bulunuyor. Houghton-Roland ikilisi en son yine Blumhouse TV projesi olan The Purge dizisinde birlikte çalışmışlardı. Dizinin uygulayıcı yapımcı koltuğunda da Honey Boy filminden tanıdığımız Jason Blum ve Brian Kavanaugh-Jones ikilisi bulunuyor.

Whannell ilk üç Testere filminin de yazarlığını yapmış, modern sinemada gerilim dendiğinde akla ilk gelen isimlerden. Bu proje kendisinin televizyon dünyasına ilk girişi olacak. Şu an bildiklerimizden Person of Interest benzeri bir bilimkurgu-polisiye vadeden dizi, Whannell’ın imzasıyla çok daha karanlık bir hale bürünebilir.

GÖZ ATIN  Ünlü Yazarlarımızdan Yeni Bir Bilimkurgu Derlemesi: İstanbul 2099

USA Network’te yayınlanacak olan Upgrade dizisinden henüz oyuncu seçimleriyle ilgili haber gelmiş değil. Yazar odası kurulduysa da dizinin yönetmenlik koltuğu için Whannell dışında bir isim şu anlık gözükmüyor. Çekim ve yayın tarihleri de henüz belli değil.

Upgrade Dizi Film

Upgrade evreniyle ilgili düşünceleriniz neler? Dizi için heyecanlı mısınız? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

* * *

Collider Açıkladı: 21. Yüzyılın En İyi 25 Bilimkurgu Dizisi

Kaynak: Deadline
21 yaşında, İstanbul Üniversitesi'ne gidiyor, İngiliz Dili okuyor. Babasının 7 yaşında Yüzüklerin Efendisi'ni izletmesinden beri fantastik ve bilimkurgu sever, Shelob'u görüşünden beri anakrofobik.

Upgrade Dizi Oluyor: Leigh Whannell’ın Bilimkurgu Filmi Ekranda Devam Edecek

Upgrade şimdi de dizi olmaya hazırlanıyor. Leigh Whannell sevilen bilimkurgu filminin devamını televizyonda anlatacak.

Başa dönün