in

Utopia 2. Sezon İptal Edildi: Amazon, Dizinin Fişini Çekti

Utopia 2. sezon iptal edildi. Amazon Prime Video dizisi 8 bölümlük ilk sezonun ardından ekranlara veda etti.

Utopia 2. Sezon İptal Amazon Prime Video
- Reklam -
- Reklam -

Utopia 2. sezon iptal edildi. Amazon Prime Video dizisi ilk sezonun ardından ekranlara veda ediyor.

Amazon Prime Video dizilerinden Utopia, sevenlerinin karşısına yalnızca bir sezon çıkabilme fırsatı buldu. Serinin 2. sezonunun gelmeyeceği açıklandı. Aslında bu yapım, yine aynı isme sahip ve HBO’daki The Third Day dizisinin yazarlarından biri olarak da bildiğimiz Dennis Kelly tarafından yapılmış bir İngiliz dizisinin yeniden yapımıydı. Dizinin Amerikan versiyonunun senaristliğini Gillian Flynn üstlenmekteydi. Kendisini Gone Girl ve Sharp Objects gibi uyarlama yapımlardan tanıyoruz. Senarist, uyarlama konusunda deneyimli olsa da Utopia uyarlaması diğerlerinden farklıydı. Daha az aksiyon içermesi ve sanatsal açıdan da ilginç görünmemesi sebebiyle dizinin akışı konusunda bir sorun olduğu zaten düşünülüyordu.

Utopia’nın asıl iptal edilme sebebi ise dizi hakkındaki pek de iyi olmayan yorumlar ve Koronavirüs salgını nedeniyle diğer sektörlerle birlikte eğlence sektörünün de yeniden belirsizliğe sürüklenmeye başlaması. Bu iptal haberiyle birlikte Amazon Prime Video kanalı Hunters, Jack Ryan, Carnival Row ve yeni bir Game of Thrones olacağı düşünülen The Lord of the Rings dizilerine odaklanacak.

- Reklam -

Utopia 2. Sezon Gelmeyecek: Yapım Bekleneni Karşılayamadı

Utopia, bir grup arkadaşın “Utopia” adındaki oldukça gizemli bir çizgi roman kitabını keşfetmesiyle başlıyor. Bir salgın dönemini anlatan kitap, tehlikeli ve karanlık bir örgütün de ilgisini çekiyor. Böylelikle kitabı keşfeden “arkadaşlar”, kendilerini bir maceranın içine sürüklenmiş halde buluyor. Aslında dizi, HBO’da bulunduğu dönemde David Fincher tarafından yapılacak ve çekilecekti. Fakat bütçe sıkıntıları sebebiyle dizi, Fincher’ın adı projeden çıkarılarak Amazon’a götürülmüştü. Oyuncu kadrosun John Cusack, Kevin Christie, Ashleigh LaThrop ve Dan Byrd gibi isimlerin rol aldığı dizinin akıbeti beklendiği gibi olmadı.

Utopia 2. Sezon İptal Amazon Prime Video

- Reklam -

Sonuç olarak Utopia’nın da çevrim içi yayın platformların “deneme projeleri” olarak kurban edildiği düşünülüyor. Buna örnek olarak Netflix’teki I Am Not OK With This ve The OA yapımlarını verebiliriz. Aslında Utopia bu durumu ilk kez yaşamıyor. Orijinali olan İngiliz dizisi versiyonunun da 2014’te hayranların tabiriyle “çok erken” bir final yaptığını belirtelim. İngiliz versiyonuysa Channel Four’da yayınlanıyordu.

Utopia 2. sezon bölümlerinin iptal edilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce dizi, gerçekten de yayın platformlarının kurbanlarından biri mi oldu? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

David Prowse Darth Vader Star Wars

David Prowse Yaşamını Yitirdi: Darth Vader’a Veda

Safir İkinci Kitap - Yegâne Aşk - Kemal B. Caymaz

Safir: Yegâne Aşk: Kemal B. Caymaz’ın Fantastik Serisi İkinci Kitabıyla Raflarda