in ,

Vakıf’tan Resmi Fragman: Dr. Hari Seldon’un İnancı İnsanlığı Kurtaracak mı?

Vakıf dizisi için resmi fragman yayınlandı. Apple TV+ tarafından hazırlanan Foundation, Isaac Asimov imzalı bilimkurgu romanlarından uyarlanıyor.

vakıf dizi incelemesi
- Reklam -
- Reklam -

Vakıf dizisi resmi fragmanı Apple TV+ tarafından paylaşıldı. Isaac Asimov’un kaleme aldığı aynı adlı seriden uyarlanan Foundation, beklenen macerayı kanlı canlı hayranları ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Isaac Asimov’un 1942-1993 yılları arasında yayınlanan roman serisine dayanan Vakıf, daha önce Jonathan Nolan önderliğinde bir film üçlemesi olarak planlanıyordu. Ancak sonrasında Apple tarafından uyarlama hakları satın alındı ve işin başına David S. Goyer geçti.

Seri, Galaktik İmparatorluğun çöküşü sırasında insanlığı kurtarmak ve medeniyeti yeniden inşa etmek için yaptıkları anıtsal yolculukta bir grup sürgünün öyküsünü anlatıyor. Daha önce yayınlanan uzun fragmanın ardından, detaylara daha fazla hakim olmamızı sağlayan resmi fragman da Apple TV’nin YouTube hesabından paylaşıldı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

- Reklam -

Vakıf Dizisi Resmi Fragman | İZLE

YouTube video

Yeni yayınlanan fragmanda İmparatorluğun çöküşünü fark öngören Dr. Hari Seldon ön plana çıkıyor. Bu yeni durum toplumu, mevcut yaşamlarının en önemli kısımlarını koruma görevini üstleniyor. Böylece gelecekteki uygarlıklar üzerine inşa edilecek sağlam bir temele sahip olacağı belirtiliyor.

Dizinin oyuncu kadrosu da tanıdık oyunculardan oluşuyor. SAG Ödülü sahibi ve Emmy Ödülü adaylığı da bulunan Jared Harris, Vakıf’ta Dr. Hari Seldon rolünü canlandırıyor. Yine Emmy adayı Lee Pace, Brother Day rolünde. Onlara Gaal Dornick rolünde Lou Llobell, Salvor Hardin rolünde Leah Harvey, Demerzel rolünde Laura Birn, Kardeş Dusk rolünde Terrence Mann, Kardeş Dawn rolünde Cassian Bilton ve son olarak Raych rolünde Alfred Enoch eşlik ediyor. Apple ve Skydance Television tarafından üretilen dizinin yönetici yapımcıları arasında ise David S. Goyer ile birlikte Robyn Asimov, Josh Friedman, Cameron Welsh, David Ellison, Dana Goldberg ve Marcy Ross bulunuyor.

- Reklam -

Vakıf fragman Apple TV+ Dizi

Vakıf’ın ilk sezonu toplamda 8 bölümden oluşacak. İlk iki bölümü ise 24 Eylül 2021 tarihi itibarıyla Apple TV+ kütüphanesindeki yerini alacak. Bölümler haftalık olarak platformdaki yerini alacak.

Vakıf dizisi için yayınlanan resmi fragmanı sizler nasıl buldunuz? Sizce uzun bir süredir bu anı bekleyen serinin hayranları nasıl bir uyarlama ile karşılaşacaklar? Kayıp Rıhtım Forum üzerinden yeni fragman ile ilgili yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Görseller çok iyi duruyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Beornus honeyi memeli hobbit tolkien

Soyu Tükenmiş Bir Memeliye Tolkien’in Hobbit Kitabından “Beorn”un Adı Verildi

American Love Story sports ryan murphy

Ryan Murphy, American Horror Story Sonrası Aşk ve Spor Hikâyelerini Anlatacak 2 Yeni Seri Hazırlıyor