in

“Vikings” Sonlanırken Aynı Evrende Geçecek Yeni Bir Proje Yolda

History Channel’ın popüler yapımlarından Vikings, 6. sezon ile ekranlara veda edecek. Ancak aynı evrende geçecek yeni bir proje yolda.

History Channel’ın çok sevilen dizisi Vikings’in 5. sezonu bu ay final yapacak. Yıl sonu başlayacak ve 20 bölüm sürecek 6. sezon ise dizinin finali olacak. Ancak görünüşe göre bu her şeyin sonu değil.

Vikings gibi bir dizi için 6 sezon gayet yeterli, hatta uzun bir süre. Bu süre içinde bolca savaş ve kan gördük. İzlediğimiz şey elbette çarpıtıldığından dolayı bir tarih dizisinden ziyade bir dramaydı. Dizi son bulurken hayranları için güzel bir haber de geldi. Serinin yapımcısı Michael Hearts bir devam dizisi için kolları sıvamış bulunmakta.

Deadline’a göre Hirst ve MGM Television, Vikings’in kendi yaratıcı kadrosuyla seriyi devam ettirip yeni bir yüz vermek istiyorlar. Bu haber hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Başlangıç aşamasından ileri gidemeyen onca proje varken hemen heyecanlanmamakta fayda var. Ancak böyle bir iş hakkında istekli ve de planlar yapılıyor olmaları sevindirici.

Serinin içeriğinin ne olacağı ve ne zaman yayınlanacağı gibi bilgileri Vikings’in 2020’de yapacağı final sonrasında alacağımız düşünülüyor.

Vikings finalinden sonra aynı evrende geçen yeni bir projeye siz ne dersiniz?

Burak İpek

Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  God of War çekilsin artık yahu. Film animasyon bir şekilde Kratos’u görelim artık. Ama Yunan olarak Nors değil :smile:

 2. Avatar for eleutheiros eleutheiros dedi ki:

  İlk sezonun tadını bir daha alamadım. İlk sezonda amaç vikingleri bir senaryo etrafında belgesel gibi anlatma amacı güderken, sonraki sezonlar karakterler üzerine tarihten kopuk bir dramaya evrildi. Gene de seyrettik sevdik ama son iki sezon baya salladılar. Bjorn’un Akdeniz macerası, Rollo’nun dönüşü falan derken baya zamansal olarak oldu bittiye getirildi.

  Aynı zamanda işlenecek iki konu düşünüyorum. Birincisi kesinlikle Rollo’nun krallık hayatı.Güzel bir spin-off olabilir. İkincisi de bir İngiliz gözünden bir senaryo olabilir. Jonathan Rhys Myers’ın oynadığı karaktere bir şey olmazsa dizi sonunda onun merkezinde bir dizi de yapılabilir.

 3. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Nors Mitolojisi üzerinden filminin yapılmasını istemem. Yunan Miti üzerinden gitmeli. Son oyunda Nors’a gidiyor görünüm filan da değişti sakal filan bıraktırdılar. Gerçi her hali efsane ama. Yine de orijinal Kratos’un sinemada arzu endam etmesini temenni ediyorum. Önümüzdeki 5 yıl için bir hayal gibi duruyor. Senaryosu defalarca çöpe atıldı.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Witcher: Bazı Şeyler Biter, Bazı Şeyler Başlar | Kısım 1

Rick and Morty Çizgi Romanının 5. ve 6. Sayıları Çıktı