in

Walking Dead Final Sezonu Başladı: 11 Yıllık Macera Noktalanıyor

Walking Dead 11. sezon yayına resmi olarak başladı. AMC’nin popüler kıyamet sonrası yapımı için final çanları çalıyor.

Walking Dead 11 sezon bölümleri final

The Walking Dead 11. sezon ile macerayı noktalamaya hazırlanıyor. AMC’nin popüler zombi dizisi için final sezonu 22 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla resmi olarak başladı.

Yürüyen Ölüler ilk olarak 2010 yılında AMC kanalında izleyicinin karşısına çıkmaya başlamış ve kısa sürede geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştı. Robert Kirkman’ın popüler çizgi roman serisinden Frank Darabont ve Angela Kang imzaları ile adapte edilen yapım ana hikâyeyi sonlandırmaya hazırlanıyor. Öte yandan maceraların yan diziler ile yola devam edeceği için The Walking Dead evrenine nihai bir veda etmediğimizi de hatırlatmak gerekiyor.

İlk bakış fotoğrafları geçen haziran yayınlanan seri, Koronavirüs pandemisi sırasında zor günler yaşamıştı. 10. sezon bölümleri ve 11. sezon prodüksiyonu ertelenen, yarıda kalan, yeniden tasarlanan yapım nihayetinde final sezonunu ekrana taşımayı başarıyor.

The Walking Dead 11. sezon 1. bölüm Acheron: Part I aslında AMC Plus aboneleri için 15 Ağustos 2021’de yayına girmişti. Ancak sezon bugün, AMC kanalı üzerinden resmi açılışını yapıyor. Öte yandan serinin Türkçe dublajlı hâli ülkemizde FX Türkiye üzerinden 23 Ağustos 2021 itibarıyla yayınlanmaya başlayacak.

The Walking Dead 11. Sezon ile Final Zamanı Geldi: İşte Yayın Planı ve Bölümler

Acheron: Part II adlı 2. bölüm 29 Ağustos 2021 tarihinde yayınlanacak. 11. sezon her zaman olduğu gibi haftalık olarak ekranlara gelecek. Fakat son zamanlarda sık sık rastladığımız gibi, sezon ortasında bir ara verilecek. 10 Ekim 2021’deki For Blood adlı 8. bölüm sonrası, 2022’ye kadar final sezonunun devamı için bekleyiş sürecek. Sezonun ikinci kısmı için bir geri dönüş tarihi şu an için açıklanmış durumda değil.

Walking Dead 11 sezon bölümleri final

Şu ana kadar açıklanan bölüm isimleri ise şu şekilde: Acheron: Part I, Acheron: Part II, Hunted, Rendition, Out of the Ashes, On the Inside, Promises Broken ve For Blood.

Lauren Cohan’ın canlandırdığı Maggie’nin geri dönüşüne şahit olacağımız sezonda Negan (Jeffrey Dean Morgan), Daryl Dixon (Norman Reedus), Carol (Melissa McBride), Ezekiel (Khary Payton) ve Rosita (Christian Serratos) karakterlerini yeniden göreceğiz.

Final sezonunda yapıma dahil olan isimlerin çoğu ise, ana karakterlerin mücadele edeceği Commonwealth topluluğunun parçalarından oluşuyor. Yapımdan yayınlanan son fragman da bu grubun üyelerini bizlere tanıtıyordu.

“Sonun Başlangıcı” mottosuyla yola çıkan final sezonu böylece yayına başlamış oluyor. Fear The Walking Dead serisinin 6. sezona ait yeni bölümleri ise 11 Ekim 2021 tarihinde, World Beyond ise 4 Ekim 2021 tarihinde başlayacak.

Sizin The Walking Dead 11. Sezon hakkındaki görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Games Radar

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Türkiye Uzay Ajansı 2023 Ay Planı

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı: “2023’te Ay’a Ulaşacağız, Dünya Çapında Bir Olay Olacak”

The 4400 Dizisi yeniden çevrim

Ünlü Bilimkurgu Dizisi The 4400 Yeniden Çevrildi: İşte İlk Bakış Görselleri