in

WandaVision Setinde Yer Alan İlginç Captain America Kalkanı Detayı

The Falcon and the Winter Soldier yıldızı Anthony Mackie, WandaVision setinde bir başka Captain America Kalkanı gördüğünü söyledi.

WandaVision Kalkan

Görünüşe göre WandaVision setinde başka bir Captain America kalkanı daha var. Üstelik bu bilgi şu sıralar Netflix’in Altered Carbon 2. Sezon tanıtımı için röportajlar veren ve Marvel Sinematik Evreni’nin Falcon’u olarak bilinen Anthony Mackie’den geldi.

Marvel Stüdyoları, MCU’yu Disney+ platformu için hazırladıkları diziler ile bu yıl başka bir boyuta taşımaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar hep sinemada gördüğümüz ve sevdiğimiz Avengers karakterleri artık kendi dizilerine sahip olacaklar. Ağustos 2019’da The Falcon and The Winter Soldier ile başlayacak bu süreç, bu yıl için aralık ayında gelecek WandaVision dizisiyle devam edecek.

Tarihler göz önüne alındığında her iki dizi çekimlerinin de çakıştığını görebiliriz. Bundan da önemlisi iki proje de, daha önce de belirttiğimiz üzere Atlanta’da çekiliyor. Daha önce Captain America: Civil War ve Avengers: Infinity War filmlerinde de birlikte çalışmış olan ekip, birbirlerini oldukça iyi tanıyorlar. Bu yüzden diziler arasında etkileşim haberleri pek sıra dışı değil.

The Falcon and the Winter Soldier

Anthony Mackie: “Sanki Herkes Kalkan Eğitimi Alıyor”

Netflix’in Altered Carbon dizisinin tanıtımı kapsamında The Daily Beast’e konuşan Anthony Mackie, The Falcon and The Winter Soldier dizisinde Captain America kalkanını eline alıp almayacağıyla ve kalkan eğitimiyle ilgili sorular da yöneltildi. Ancak oyuncu, soruyu doğrudan cevaplamak yerine ilginç bir şekilde WandaVision ve diğer yaklaşan Disney+ dizilerinin kendi kalkanlarına sahip olabileceğini ortaya koydu.
Kalkan eğitimiyle ilgili komik olan bir şey var. O da, herkes kalkan eğitimi alıyormuş gibi hissediyorum. Daha önce WandaVision setine ziyarete gittim ve orada rastgele duran bir kalkan vardı. Sanki herkes kalkan eğitimi alıyor!
WandaVision’ın bitimi sonrası Doctor Strange 2 filmine bağlanacağı ve dizi sırasında da Wanda ve Vision arasındaki ilişkiye odaklanacağı biliniyordu. Ancak dizi setidne başka bir kalkan olması, Captain America’yla pek bir bağı olmayan senaryonun nereye gideceği hakkında daha şimdiden birçok soruya yol açmış durumda.

wandavision marvel

Şimdilik hayranlarca ortaya atılan iki teori var. Bunlardan biri kalkanın yanlışlıkla orada olması. Sonuçta iki çekim aynı anda devam ediyor ve her iki sette de hareket eden çalışanlar var. Ve belki kalkan oraya yanlışlıkla konulmuş olabilir. Diğer bir teori de sadece bir easter egg olabileceği yönünde, ki bu daha olası bir teori. Sonuçta Marvel Stüdyoları’nın bu tarz küçük ayrıntıları gizlemeyi ne kadar sevildiği biliniyor. Sonuç olarak Mackie’nin başka bir yerde farklı bir kalkan tespit etmesi, dizi senaryosunun önemli bir parçası olacağı anlamına gelmiyor.

Peki ya sizlerin bu konudaki teorileri nelerdir? Sizce Captain America’nın kalkanının WandaVision dizi setinde ne işi vardı? Yorumlarınızı ve fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Kahramanını Yabancı Diyarlara Sürükleyen 25 Etkileyici Film

Kaynak: Screen Rant

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

The Matrix

The Matrix 4 Aksiyon Sahneleri Patlamalarıyla Bölgeye Hasar Veriyor

Lauren Elkin - Flanöz

Flanöz: Şehirde Yürüyen Kadınlar Kitabından Şehirde Kadın Olmaya Dair 13 Alıntı