in

Y: The Last Man 2. Sezon İptal Edildi

Y: The Last Man 2. sezon iptal edildi. Henüz ilk sezonu bile tamamlanmayan çizgi roman uyarlamasında devam macerası FX kanalından onay alamadı.

Y: The Last Man 2. Sezon
- Reklam -
- Reklam -

Y: The Last Man 2. sezon iptal haberi geldi. Dizinin başındaki isim olan Eliza Clark, FX’in daha 1. sezon bile sona ermeden çizgi roman uyarlamasının devam sezonu için onay gelmeyeceğini duyurdu.

Brian K. Vaughan ve Pia Guerra’nın yarattığı ve oldukça beğeni kazanan çizgi roman serisinin dizi uyarlaması uzun zamandır bekleniyordu. Defalarca erteleme alan yapım nihayet Eylül 2021’de yayın macerasına başladı.

Y: The Last Man, Yorick adlı bir erkek (ve maymunu) dışında, Y kromozomuna sahip her memeliyi öldüren bir felaket olayının sonrasında yaşananları konu alıyor. Yapımda Yorcik’i Ben Schnetzer canlandırırken, kendisine başrollerde koruması Ajan 355 rolünde Ashley Romans, kardeşi Hero Brown rolünde Olivia Thirlby ve annesi ve aynı zamanda Amerikan Başkanı Jennifer Brown rolünde Diane Lane eşlik ediyor.

- Reklam -

Y: The Last Man’in dizi olarak geleceği haberleri ilk olarak 2015 yılında çıkmaya başladı. Yıllar boyunca birçok sorunla karşılaşan ve bu nedenle ertelenen yapım, son olarak Koronavirüs pandemisine takılmış ve bu nedenle çekimleri ertelenmişti. Nihayet 2020’nin sonlarında çekimlerine başlanan yapım eylül ayında FX on Hulu’da başladı. Toplamda 10 bölümden oluşacak yapım şu an hâlâ ilk sezonuyla maceralarına devam ediyor. Ancak görünen o ki, Y: Son Erkek’in bu uzun yolculuğu tek bir sezon ile noktalanacak.

Y: The Last Man 2. Sezon için Farklı Kanal Arayışı Başladı

Y: The Last Man 2. Sezon

Dizinin yaratıcısı konumunda bulunan Eliza Clark, Twitter adresi üzerinden yaptığı paylaşımda dizinin 2. sezonunun iptal edildiğini açıkladı.

“Y: THE LAST MAN’in 2. sezonu için Hulu’da FX ile ilerlemeyeceğimizi öğrendik. Hayatımda hiçbir zaman bir hikâyeye bu kadar bağlı olmamıştım ve anlatacak daha çok şey var,” diye yazan Clark, dizide çalışan “cinsiyet çeşitliliğine sahip parlak sanatçılardan oluşan ekibi” övdü ve “en işbirlikçi takım” olarak nitelendirdi.

- Reklam -

Eliza Clark her ne kadar FX’in 2. sezon için onay vermediğini doğrulasa da, yeni bir yuva bulmak adına çalışmalara başladığını ve bunun için elinden geleni yapacağını belirtti. “Diziyi sonlandırmak istemiyoruz,” diyen Clark’ın yeni bir kanalla anlaşıp anlaşmayacağı ise belirsiz.

Söz konusu iptal haberi, diziyi uzun süredir geliştirilmekte olan dizi ekibi için büyük bir darbe niteliğinde. Çünkü daha önce yapılan açıklamalarda Y: The Last Man’in en az 5 veya 6 sezon devam edeceği tahmin ediliyordu. FX’in fişi çekmesine sebep olan neden belirsiz olsa da, izlenme rakamlarının bu iptal kararında önemli rol oynadığı tahmin ediliyor.

Sizler Y: The Last Man’in ilk sezonunu izliyor musunuz? Dizinin 2. sezon iptal haberini nasıl karşıladınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for JaimeLannister JaimeLannister dedi ki:

  Ana materyaldan daha iyi iş çıkaracağını düşünen bir yapımı daha iptal edilmiş diziler çöplüğüne gönderdik yani ?

 2. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Showrunner’in attığı ve cizgiromanin yazarının retweetledigi SJW çamuru bir tweet’i okuyunca izlemekten vazgeçtiğim diziydi. İsabet olmuş.

 3. Avatar for MustafaYildiz MustafaYildiz dedi ki:

  Hangi twit o merak ettim. Dizi kötü ama bence sjw dolayısıyla değil bence. Genel bir kaka hakim diziye. Hem yavaş ilerliyor, hem dünya felaketi yaşanmış saçma sapan kaprisler peşinde karakterler. Pek beğenmedim açıkçası.

  Çizgi romana da baktım. İlk cildini okudum ama onu da pek beğenmedim açıkçası ve benzer sebeplerden. Hatta romanda hiç trans kararker yok diye hatırlıyorum 1. cilt itibariye ki devam da etmedim. Belkli devamında açılıyordur ama beni sarmadı.

 4. Avatar for MustafaYildiz MustafaYildiz dedi ki:

  Bu açıklama yapılacak bir şey bile değil. Bomboş tweetmiş.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

tarihin en eski hayalet çizimi babil tablet

Tarihin En Eski Hayalet Çizimi Babil Tabletinde Keşfedildi: “Perişan Hâldeki Bir Erkek Tasvir Edilmiş”

Carmen Mola polisiye yazar gerçek ad

Carmen Mola Adlı Polisiye Yazarının, Mahlas Kullanan 3 Erkek Olduğu Anlaşıldı