in

Yedi Numara ve Yeditepe İstanbul Yeniden Ekranlara Geliyor

Yedi Numara ve Yeditepe İstanbul tekrar bölümleriyle TRT ekranlarına geliyor. Koronavirüs zamanında birçok sevilen dizi yeniden yayınlanıyor.

Yedi Numara ve Yeditepe İstanbul

Tüm dünyayı etkisi ve esareti altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle birçok sektör durma noktasına geldi. Bunlar arasında televizyon ve sinema da var. Setlerin iptal edilmesinden sonra izleyiciler, eski ve klasik yapımları yeniden ekranda görmek istedi. İlk cevap ise TRT’den geldi. Yedi Numara ve Yeditepe İstanbul dizileri yeniden yayınlanacak.

İmkanı olan herkesin evlerde kendisini karantinaya aldığı şu günlerde hem dijital dünyada hem de televizyonda izlenecek içerik sayısı her geçen gün tüketiliyor. Platformlar ise çözümü sevilen yapımlarını geri getirmekte buldu.

Pek çok mecra dizi, film, belgesel ve animasyonlarını internet üzerinden ücretsiz erişime açtı. Ülkemizde ise TRT, Yedi Numara ve Yeditepe İstanbul dizilerini yeniden ekrana taşıma kararı aldı.

Yedi Numara ve Yeditepe İstanbul Yeniden Yayın Takviminde

2000 – 2003 yılları arasında toplama 3 sezon ve 92 bölüm halinde yayınlanan komedi / gençlik dizisi Yedi Numara; yayınlandığı dönemde kendisine ciddi bir izleyici kitlesi yakalamıştı.

Okumak için İstanbul’a gelen 4 kız arkadaşın, kiracı oldukları 7 numaralı evde; evin sahipleri ve yeğenleri ile arasındaki eğlenceli ilişkilere odaklanan dizi, Haluk Bener ve Sadullah Celen yönetmenliğinde çekildi. Yapımın senaryo koltuğu ise Ayça Mutlugil, Nuray Uslu, Oya Yüce ve Volkan Girgin arasında paylaşılıyordu.

Yedi Numara
Yedi Numara

Başrollerini Şebnem Sönmez, Engin Alkan, Tuba Erdem, Okan Selvi, Ayça Mutlugil ve Nuray Uslu gibi isimlerin paylaştığı dizi; 20 yıl sonra bile sevilerek izleniyordu.

Yeditepe İstanbul ise 2001 ve 2002 yılları arasında toplamda 47 bölüm olarak yayınlanmıştı. Yedi Numara gibi kısa sürede bir klasik haline gelen yapım; eşi intihar edince orta halli bir mahalleye taşınan Olcay karakterinin yeni evindeki hallerini konu alıyor.

Başrollerini Zuhal Olcay, Emre Kınay, Uğur Polat, Oktay Kaynarca, Meral Okay ve Özgü Namal gibi isimlerin paylaştığı yapım; tekrar bölümleriyle uzun yıllar ekranlarda kalmıştı.

Türkân Derya Güven’in yönettiği dizinin senaristi ise Ali Ulvi Hünkar’dı.

Yedi Numara ve Yeditepe İstanbul Tekrarları Ne Zaman Yayınlanacak?

Yedi Numara dizisi 11 Nisan Cumartesi gününden itibaren her cumartesi saat 14.15’te TRT’de olacak. Hemen ardından ise 16.05’te Yeditepe İstanbul başlayacak.

Yeditepe İstanbul
Yeditepe İstanbul

Bu iki diziye ek olarak ekranlara tekrar bölümleriyle yeniden geleceği bilinen diziler şu şekilde: Aşk-Memnu, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Doktorlar, Anne, Şevkat Yerimdar ve İşler Güçler.

Siz bu adımları nasıl karşıladınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Hak Ettiği Değeri Görememiş 10 Klasik Distopya Eseri

Kaynak: BirGün

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    7 Numara izlediğim nadir dizilerden bir tanesiydi. :slight_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Irak Savaş Tanrısı Girsu

Irak’ta Savaş Tanrısına Adanmış 5.000 Yıllık Ritüel Alanı Keşfedildi

Mark Hamill Star Wars

Mark Hamill, Star Wars Hayranlarına Mektup Yazdı