in

Yeni Dracula Biseksüel Olacak

Bram Stoker’ın kült eseri Dracula’dan uyarlanacak BBC – Netflix dizisinde; Dracula karakteri hakkında detaylar Mark Gatiss’ten geldi.

Dracula

BBC ve Netflix ortaklığında geliştirilen yeni Dracula uyarlaması mini diziden haberler gelmeye devam ediyor. Geçen ekim ayının sonunda, dizden ilk tanıtıcı fragman yayınlanmıştı. Bununla birlikte yapımın tanıtım faaliyetleri de hız kazandı.

Yaratıcı koltuğunda Steven Moffat ve Mark Gatiss’in bulunduğu mini dizi, hem teknik ekibi hem de oyuncularıyla dikkat çekiyor.

Dizinin başrolünde, Dracula olarak Danimarkalı ödüllü aktör Claes Bang yer alıyor.

Sherlock ve Doctor Who yapımlarında, Moffat ile birlikte çalışan Mark Gatiss, geçtiğimiz günlerde diziye dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gatiss, 1953 Yılında Gösterilen Dracula’yı Referans Verdi

Dracula’nın geniş zevkleri olduğunu ifade eden yapımcı, bunun sadece 60’ların seks objesi haline getirilmiş kadınlarından ibaret olmayacağını dile getiriyor. Dracula’nın cinsiyetler arasında fark asla gözetmediğini söyleyen Gatiss, 1953 tarihli Dracula filmini işaret ediyor. Christopher Lee’nin Kont Drakula, Peter Cushing’in ise Doktor Van Helsing’i canlandırdığı yapımın final sahnesinde ikili arasındaki ilişkiyi oldukça eşcinselce bulduğunu da dile getiriyor.

Yayınlanan ilk fragmanda, Kont’u genç bir adamın yüzünü okşayıp ona sakin olmasını söylediği kısa bir sahneye de yer verilmişti.

Fragmanda gösterilen kurban, 1816 tarihli ilk vampir anlatısı olan John William Polidori’nin The Vampyre kitabında yer alan Lord Ruthven. Karakter, daha önce herhangi bir Dracula yapımında anılmamıştı. Bu noktada, dizinin vampir kültüne ilham veren eserlerden birisini anmaktan çekinmediği de gözlere çarpıyor.

Dizinin açıklanan oyuncu kadrosunda Claes Bang’e eşlik edecek bazı isimler de netleşti. Jonathan Aris, Morfydd Clark, Tim Ingall, Clive Russell, Joanna Scanlan, John Heffernan ve Dolly Wells bunlardan bazıları.

Üç bölüm sürecek mini dizinin bölüm süreleri ise 90 dakika olacak. Dizi, İngiltere’de BBC aracılığıyla dünya genelinde ise Netflix ile yayına girecek.

Yapımın 2019’un son günlerine doğru izleyicinin karşısına çıkması bekleniyor.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

44 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Gurlino Gurlino dedi ki:

  Aynı zamanda iklim değişikliği aktivisti, etnik ayrımcılık düşmanı ve anti-faşist de oldu mu bu iş tamamdır.

 2. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Biseksüel Dracula ney ya ?

 3. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Ne kadar klişe… :joy: Akıl fikir biraz ya…

 4. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  İyice saçmalamaya başladılar.

 5. Avatar for alper alper dedi ki:

  Başlığı ilk okuduğumda Brüksel olarak okudum. Neyse ki 2-3 saniyeden fazla sürmedi.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

39 cevap daha var.

world fantasy 2019

2019 World Fantasy Awards Sonuçları Açıklandı

Merkür

Merkür, Güneş’in Önünden Geçmeye Hazırlanıyor