in ,

Yeni Star Wars Projeleri Duyuruldu: Disney’den Yıldız Savaşları Yağmuru

Yeni Star Wars projeleri yolda. Disney Investor Day etkinliğinde film, dizi, anime ve animasyon türlerindeki yeni Yıldız Savaşları yapımları açıklandı.

Yeni Star Wars Projeleri Disney Yıldız Savaşları

Disney, yeni Star Wars projelerini duyurdu. Pek çok Yıldız Savaşları yapımının yolda olduğunu hâlihazırda zaten biliyorduk. Ancak içeriklerin çokluğu ve hepsinin aynı gece tanıtılması hayranlarda bir hayli heyecan yarattı. Dün gece gerçekleştirilen Disney Investor Day etkinliğinde, başta Lucasfilm yapımları olmak üzere pek çok duyuruya yer verildi.

Bir yanda yepyeni Star Wars projeleri, bir yandan da daha önce duyurulmuş içeriklerin detayları ve tanıtımları geldi.

1971 yılında George Lucas tarafından kurulan Lucasfilm’in 2012’de 4 milyar dolara The Walt Disney Company’ye geçmesiyle Star Wars içerikleri de yeni bir rotaya girdi. Geçen yıl yayına başlayan dijital içerik platformu Disney+ ise yepyeni projelere kapı araladı. Bunlardan ilki ise platformun da çıkış dizilerinden birisi olan The Mandalorian oldu.

Yeni Disney Projeleri Lucasfilm

Şimdi ise Disney yeni Yıldız Savaşları projelerini duyurarak bu evrende anlatacak daha pek çok hikâyesi olduğunu herkese gösterdi.

İşte Disney Investor Day Etkinliğinde Duyurulan Star Was Projeleri

Rogue Squadron – Film

Yeni Star Wars uzun metraj filmlerinden birisi Rogue Squadron olacak. Yapımın yönetmenliğini ise Wonder Woman serisi ile büyük ses getiren Patty Jenkins üstlenecek.

Rogue Squadron filmi, yeni nesil yıldız savaşçısı pilotları tanıtacak ve destanı galaksinin gelecek çağlarına taşıyacak.

Jenkins, “Bir film yapımcısı olarak bir gün harika bir savaş pilotu filmi yapmak ömrümün en büyük hayaliydi,” açıklamasında bulundu. Babası da bir F4 pilotu olan Jenkins, Lucascfilm, Disney ve hayranlara teşekkür etti.

Rogue Squadron filmi 2023 yılının Noel Bayramı’nda vizyona girecek.

Obi-Wan Kenobi – Dizi

Lucasfilm, geçen ağustos ayında gerçekleşen D23 Expo’da, Disney+ için Jedi Ustası Obi-Wan Kenobi için bir dizi hazırlayacaklarını duyurmuştu. Ewan McGregor’un role geri döneceği yapım, Revenge of the Sith’in 10 yıl sonrasında geçecek. Dizinin yönetmen koltuğunda ise The Mandalorian yönetmenlerinden Deborah Chow yer alıyor.

Obi-Wan Kenobi Dizisi

Dizi ile ilgili dikkat çeken haber ise Hayden Christensen’in Darth Vader rolüne geri döneceğinin doğrulanması oldu.

Ahsoka – Dizi

ahsoka yeni star wars projeleri

Ahsoka dizisinin geleceği geçen günlerde netleşmişti. Live-action bir The Mandalorian sonrası, Ahsoka Tano’yu da kanlı canlı görmek hayranları hayli heyecanlandırdı. Dave Filoni’nin yazacağı hikâyenin baş yapımcısı olarak Jon Favreau’yu göreceğiz.

Rangers of the New Republic – Dizi

Rangers of the New Republic

Jon Favreau ve Dave Filoni bu yapım, The Mandalorian’ın zaman çizelgesinde geçecek. imparatorluk’un çöküşü sonrasında kurulan Cumhuriyet’in galaktik polis gücünü konu alacak.

Dizide Cara Dune karakteri yer alacak ve kendisine Gina Carano hayat verecek.

Lando – Dizi

Lando da daha önce bahsi geçen Yıldız Savaşları yapımları arasındaydı. Disney+ için geliştirilecek ve Lando Calrissian karakterine odaklanacak yapım Dear White People’ın yaratıcısı Justin Simien tarafından geliştiriliyor.

Andor – Dizi

Andor da daha önce bahsi geçen Lucasfilm yapımlarından birisiydi. Tony Gilroy’un yarattığı gerilim, casus türü dizisi Andor 2022 yılında Disney+’ta yayınlanacak.

Rogue One’daki asi casus Cassian Andor karakterine odaklanacak yapımda başrolde Diego Luna yer alacak. Ona Stellan Skarsgard, Adria Arjona, Fiona Shaw, Denise Gough, Kyle Soller ve Genevieve O’Reilly eşlik edecek. Dizinin prodüksiyonu geçen haftalarda Londra’da başladı.

The Acolyte – Film

The Acolyte ismini ilk defa duyma fırsatı bulduk. Disney+ filmi olacak yapımın başında Russian Doll’un yaratıcısı Leslye Headland yer alacak. High Republic döneminin son günlerini anlatacak olan dizi, izleyiciyi karanlık sırlar ve ortaya çıkacak yeni karanlık güçlerin ortasına götürecek. Filmin türü gizem ve gerilim olacak.

Star Wars: The Bad Batch – Animasyon Dizi

The Clone Wars sonrasında geçecek animasyon dizi, seçkin ve deneysel bir grup klonun maceralarını anlatacak. Genetik farklılık gösteren bir klon takımı olan Bad Batch’in üyelerini işleyecek yapımdan ilk fragman geldi.

Star Wars: Visions – Anime

star wars visions

Bir Yıldız Savaşları animesi olacak Visions, anime türünde bir film olacak. 10 kısa filmden oluşacak bu seri, Star Wars’a yeni ve farklı kültürlerden bir bakış atma fırsatı sağlayacak.

A Droid Story – Animasyon Dizi

Lucasfilm, live-action dizi ve filmlerine anime ve animasyonlarla eşlik etmeyi sürdürecek. Lucasfilm Animation tarafından geliştirilecek A Droid Story, animasyon türünde bir dizi olacak. C-3PO ve R2-D2’ya odaklanacak.

İsimsiz Taika Waititi Projesi – Film

What We Do in the Shadows, Hunt for the Wilderpeople, Thor: Ragnarok ve Jojo Rabbit ile tanıdığımız Taika Waititi’nin zaten bir Yıldız Savaşları filminde yer alacağını biliyorduk. Proje hakkında birkaç cümle de olsa duyma fırsatı bulduk.

Taika Waititi Star Wars

Lucasfilm’in başkanı Kathleen Kennedy, Waititi’nin Yıldız Savaşları’na olan yaklaşımını “yenilikçi, beklenmedik ve benzersiz” olarak tanımladı. “Waititi, muazzam yeteneği ve mizah anlayışı, izleyiciyi unutulmaz bir yolculuğa çıkaracak.”

İşte Disney Investor Day etkinliğinde duyurulan Star Wars yapımları bunlardı. Peki siz bu projelerden hangilerine heyecanlandınız? Beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: StarWars.com

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for wifhty_zet wifhty_zet dedi ki:

    Star Wars’un potansiyelinin keşfedilmesi çok güzel bence. 10 sene önce Clone Wars izlerken nasıl dahası olmaz diye düşünürdüm. Özellikle azılı SW hayranlarının önemli bir kısmı Clone Wars’u görmezden gelmeyi tercih ediyordu, sonradan bağrına basıldı yavaş yavaş.

    Ahsoka ve Kenobi’yi zaten merakla bekliyordum. Rangers of the New Republic beni en çok şaşırtan oldu. Bir de High Republic döneminde geçecek olan Acolyte merakla bekliyorum.

    Beni yepyeni dönemler ve yeni orijinal karakterler daha çok heyecanlandırıyor Mandalorian gibi.

    Genel olarak beklentiyi yüksek tutmamak gerek. Bir Mandalorian seviyesinde olsalar bile o kadar etkili olamayacaklardır. Mandalorian’a devam edelim bakalım.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

True Blood Dizisi HBO

True Blood Dizisi Yeniden Çekiliyor

Loki 2. Sezon Onayı

Loki Fragmanı – Avengers: Endgame Sonrası Yeni Zaman Çizelgesi Doğrulandı