in

“Your Honor” Türkiye’ye Uyarlanıyor: “Hakim” Dizisinin Başrolünde Erdal Beşikçioğlu Var

Your Honor Türkiye uyarlaması geliyor. ATV’de Hakim adıyla yayınlanacak dizinin başrolünde Erdal Beşikçioğlu yer alacak.

your honor türkiye uyarlaması atv - erdal beşikçioğlu
- Reklam -
- Reklam -

Your Honor Türkiye uyarlaması için hazırlıklar başladı. ATV’de yayınlanacak dizinin Türkçe adı Hakim olacak ve yapımın başrolünde Erdal Beşikçioğlu yer alacak.

Ranini Tv’nin haberine göre Peter Moffat tarafından yaratılan Showtime dizisi Your Honor Türkiye’ye adapte ediliyor. Başrolünde Breaking Bad ile Primetime Emmy kazanmış, Trumbo ile 2016’da Oscar’a aday gösterilmiş Bryan Cranston’ın yer aldığı dizi suç, drama ve gizem türlerini bir araya getiriyor.

Your Honor dizisi, oğlu ölümle sonuçlanan bir trafik kazasına karışan oğlunu kurtarma çabası sırasında ikilemler yaşayan bir yargıcın hikâyesini konu alıyor.

- Reklam -

Orijinal dizinin oyuncu kadrosunda Bryan Cranston’a Hope Davis, Michael Stuhlbarg, Hunter Doohan, Carmen Ejogo, Tony Curran ve Lili Kay gibi isimler eşlik ediyor.

10 bölümden oluşan ilk sezonu 2020’de yayınlanmaya başlayan dizinin devam bölümleri 2022 yılı içerisinde Showtime’da olacak.

“Your Honor” Türkiye Uyarlaması “Hakim” ATV Kanalında Yayınlanacak

Dizinin Türkiye versiyonunda başrol Behzat Ç., Bal, 46 Yok Olan, Çiçero, Hamlet, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku ile tanınan Erdal Beşikçioğlu tarafından canlandırılacak. Beşikçioğlu şu sıralar Caner Alper ve Mehmet Binay imzalı Bergen filmine hazırlanıyor.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre ise dizide Beşikçioğlu’na Paramparça ve Hekimoğlu ile tanınan Ebru Özkan eşlik edecek. Yapımda Erdal Beşikçioğlu’nun oğlunu Burak Dakak canlandıracak. İlayda Alişan da mafya babasının üniversite öğrencisi kızını oynayacak.

your honor ebru özkan hakim
Ebru Özkan

Dizinin yapımcılığı Limon Film imzasını taşıyacak. Adaptasyonun yönetmenliği Soner Caner ile Erkan Tunç ikilisine ait olacak. Yapımın senaryosu ise Yılmaz Şahin tarafından kaleme alınıyor.

- Reklam -

Hakim dizisinin, orijinal kaynağı ile benzer bir kurguyu ele alacağı biliniyor. Ancak hikâyede ne gibi değişiklikler yapılacağı henüz açıklanmadı.

Uyarlamanın “yakında” ATV kanalı üzerinden izleyicilerle buluşacağı ifade edilse de net bir çıkış tarihi paylaşılmış değil.

Son dönemlerde yabancı dizilerin Türkiye uyarlamaları giderek hız kazandı. Geçen ekim ayında HBO’nun kült draması The Sopranos uyarlaması için Ay Yapım harekete geçmişti. 2020’de ise Fox TV’de Japon yapımı Mr. Hiiragi’s Homeroom’u Öğretmen adıyla ekrana taşımıştı.

Siz Your Honor dizisini izleme fırsatı bulmuş muydunuz? Bryan Cranston’ın rolü için Erdal Beşikçioğlu tercihini nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Ranini TV, Birsen Altuntaş

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

bioshock film netflix uyarlama

Netflix’ten BioShock Filmi Geliyor: Uzun Süredir Akıbeti Merak Edilen Oyun Uyarlamasında İmzalar Atıldı

30 Coins 2. Sezon

HBO Max’in Korku Dizisi “30 Coins” 2. Sezon Onayını Aldı