in

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Farklı Ten Rengindeki Hobbitlere Yer Verecek

Yüzüklerin Efendisi dizisinde yer alan Hobbitler yalnızca beyaz tenli olmayacak. Amazon’un yeni uyarlaması çeşitliliğe özen gösterecek.

Yüzüklerin efendisi dizisi hobbit ten rengi

Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Amazon’un dev bütçeli uyarlamasında Hobbitler farklı ten renklerine sahip olabilecek.

J.R.R Tolkien tarafından yazılan ve en başarılı fantastik edebiyat kitapları arasında yer alan Yüzüklerin Efendisi üçlemesi 2000’li yıllarda Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanmıştı. Daha sonrasında yine üçleme olarak sunulan The Hobbit serisi ile Orta Dünya macerası devam etmişti.

Şimdilerde ise Tolkien tarafından yaratılan Orta Dünya’yı Amazon Stüdyoları’nın Yüzüklerin Efendisi dizisi ile tekrar ziyaret etme fırsatını yakalıyoruz. Tarihin en pahalı dizilerinden birisi olmasının yanı sıra kadrosu ile merak uyandıran Amazon dizisinde Hobbit ırkını göreceğimiz açıklanmıştı. Dizinin kadrosunda yer alan Lenny Henry’nin yaptığı açıklama ise filmlerde alışık olduğumuz gibi tüm Hobbit’lerin beyaz tenli olmayacağının sinyallerini verdi. Lenny Henry BBC’nin radyo programında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dizide ele alınan zaman Tolkien’in yarattığı evrenin ve dahası Shire’ın ilk zamanları. Çok fazla sayıda olmayan bir grup Harfoot’uz. Aslında buçukluğuz fakat o zamanlarda bize Harfoot ismi veriliyor. Irktan çok kabileyiz ancak geniş bir kültürel temelimiz var. Aramızda siyah tenli, kahverengi tenli, Asyalı ve hatta Maori görünümlü kişiler bile bulunuyor.”

Yüzüklerin efendisi dizisi hobbit ten rengi

İngiliz komedi oyuncusu Lenny Henry konuşmasında Yüzüklerin Efendisi dizisinin farklılıklara dikkat çekeceğini ve kadın karakterleri güçlendirmeye odaklı olacağını ekledi. Ayrıca dizinin beyaz perdede izlediklerimizden daha farklı olacağını da vurguladı.

Dizinin oyuncu kadrosunda Lenny Henry ile birlikte Cynthia Addai-Robinson, Joseph Mawle, Peter Mullan ve Morfydd Clark gibi isimler yer alacak.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Çıkış Tarihi için Geri Sayım Başladı

Amazon tarafından çekilen dizi için resmi olarak açıklanmış herhangi bir fragman olmasa bile diziye dair bazı ayrıntılar belli olmuş durumda. Filmlerden yaklaşık 3.000 yıl öncesinde geçmesi beklenen dizi, Galadriel, Elrond ve Sauron gibi tanıdık yüzleri de ekranlara getirecek.

Peter Jackson film adaptasyonunda ağırlıklı olarak beyaz oyuncular ile birlikte çalışmıştı. Ancak Amazon’un oyuncu tercihlerini çeşitliliği artıran bir şekilde yaptığı görülüyor. Amazon’un Hobbitler üzerinde aldığı bu karar Tolkien Vakfı tarafınca kabul görmüş durumda. Hayranlarca merakla beklenen yapımın görselliğe ve atmosfere oldukça önem verdiği de söylentiler arasında.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Yayın Tarihi

Amazon Prime Video üzerinden izleyici ile buluşacak dizinin ilk gösteriminin 2 Eylül 2022 tarihinde yapılması bekleniyor.

Siz Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oyla!

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

94 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for SJack SJack dedi ki:

  Şu haber bile diziye olan inancımı tamamen bitirdi. Artık izlesem bile çok kötü bir yapım diyeceğim. Çünkü böyle saçma kararların olduğu yerde kaliteli bir yapım beklemek hata olur.

 2. Avatar for Everfever Everfever dedi ki:

  Hobbit in da Hood
  F*%! da Rohirrim
  Straight Outta Osgiliath
  My Name is Smeagol
  Get the Ring, or Die Trying
  F*%! Goblins Get Lembas
  For All My Elves and Dwarves

 3. Avatar for Abraxas Abraxas dedi ki:

  Neden uyarlamaların asıllarına bire bir sadık kalmadığını örneklerle açıklamaya çalıştığınızı anlamadım; öyle olmadıklarını hepimiz zaten biliyoruz. Tartışılan şey bu değil.

  Zorlama eşcinsellikten, politik doğruculuktan, SJW ve woke illetinden bıktık bıktık. El atmadıkları endüstri kalmadı. Kitap, film, dizi, müzik. Zevk alamıyorum artık eserin aslından gözüme sokulmaya çalışılan bu saçmalıklar yüzünden. Olay o.

 4. Avatar for erce erce dedi ki:

  Şurayı bir özetleyen olsa kim hangi görüşü savunmuş.
  Buraya kadar okuyamayan arkadaşlar için özet olay akışı:

  • İlginç bir şekilde bu sefer ki Yüzükler Dizi başlığını @magicalbronze açmadı ve tamamen içerikten ayrı kaldı.
  • Başlık hali hazırda bir Netflix proje tartışmasından farksız olarak eşcinsellik + siyahilik abartılıyor mu konusuna döndü.
  • Akabinde konu bir ara kitaplara ne kadar sadık kalınıyor konusuna döndü. Bu konuda Legolasın saçları, Aragor’un Arwen ile geçirdiği süre ve Tyrion Lannister bir hayli tutan isimler oldu.
   -Konu oradan pozitif ayrımcılık-zenci- ırkçı konusunda döndü.
   -Bir ara dizi henüz yayınlanmadığı için karşımıza ne çıkacağı belli değil de uzlaşı sağlandı.
  • Son aşamada konu ırkçılık ile kitaba ne kadar sadık kalınıyor arasında yorumlarla devam ediyor.

  Yazılan metinlerin genel olarak görüşlere göre karakter analizi ise şu şekilde oluştu:

  :smiley:

  @blackheart evil
  @SJack natural evil
  @nefarrias_bredd chaotic evil

  @alper: lawful neutral
  @Jaehaerys : neutral
  @Abraxas :chaotic neutral

  @JaimeLannister : lawful good
  @Chikyujin : neutral good
  @Kenan: chaotic good

  İlginç bir şekilde @Agape de başlık içerisinde katiyen yer almıyor.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

89 cevap daha var.

Rami Malek

Rami Malek Dönüm Noktasını Anlattı: “Pizza Kutularına Fotoğrafımı Eklerdim”

Safranbolu Bulak Mağaras gizemli not

Safranbolu Bulak Mağarası’nda 175 Yıllık Gizemli Not: “Orada mısınız? Sizi Arıyoruz”