in

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Oyuncu Kadrosu Resmen Açıklandı

Yüzüklerin Efendisi dizisinin resmi oyuncu kadrosu açıklandı. Amazon Prime Video’nun Lord of the Rings dizisi çekimleri Şubat 2020’de başlıyor!

Yüzüklerin Efendisi Dizi
- Reklam -
- Reklam -

Amazon Prime Video tarafından diziye uyarlanan Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings) projesinde resmi oyuncu kadrosu nihayet açıklandı. Bu zamana kadar dizi kadrosuna dair gelen haberler daima ikinci bir ağızdan oluyordu. Bu defa haber Amazon’un kendisinden geldi ve dizinin ana oyuncuları böylece açığa çıkmış oldu.

Çekimlerine Şubat 2020 tarihinde Yeni Zelanda’da başlanması beklenen dizinin resmi olarak duyurulan ana oyuncu kadrosu şu şekilde:

Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman.

- Reklam -

Dizinin sorumlu isimleri J.D Payne ve Patrick McKay, dünya genelinde kapsamlı bir araştırma sonrası Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinde yer alacak oyuncuları açıklamaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Oyuncular dizinin Twitter sayfası üzerinden tek tek duyuruldu.

Oyuncuları hangi rollerde göreceğimiz ise resmi ağızdan duyurulmuş değil. Ancak Galadriel’in gençliğini Morfydd Clark’ın canlandıracağı, daha önce gelen haberlerde yer alıyordu. Robert Aramayo’nun Beldor karakterini, Markella Kavenagh’ın ise Tyra’yı oynayacağı da daha önce gelen bilgiler arasında.

Aktör ve aktrislerini son derece yetenekli olarak tanımlayan ikili, oyuncuları için Orta Dünya’yı dünya çapında izleyiciler huzurunda yeniden canlandıracak isimleri; bıkmadan usanmadan çalışan ve sürekli genişleyen yaratıcı bir ailenin en yeni üyeleri şeklinde ifade ettiler.

Yüzüklerin Efendisi

Serinin yazarları Payne ve Patrick McKay, ek olarak Game of Thrones’un da yapım ekibinde yer alan Bryan Cogman’ın, Lord of the Rings dizisinde danışman olarak yer alacağını belirtti.

Daha önce haberlere konu olan isimlere ek olarak yapım ekibinde Lindsey Weber, Bruce Richmond, Gene Kell ve Amazon’un eski programcılarından Sharon Tal Yguado’nun kadroya dahil olduğu belirtildi. Ayrıca yazar ve yapımcı olarak Gennifer Hutchison ve Justin Doble da ekibe katıldı. Danışman ekibine ise Stephany Folsom dahil oldu. Ron Ames yapımcı olarak; Helen Shang yazar ve ortak yapımcı olarak; Glenise Mullins da yazar danışmanı olarak bu büyük organizasyona katıldı.

- Reklam -

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Hangi Dönemde Geçecek?

Çekimlerinin Yeni Zelanda’da gerçekleştirileceği yapımda, Güneşin İkinci Çağı’na konuk olacağız. Tam 3441 yıllık uzun bir zamanı kapsayan bu dönemde Numenor’un yükselişi ve çöküşü; Sauron’un halkları kandırış hikâyesi ve ilk yenilgisi, güç yüzüklerinin dövülüşü, Tek Yüzük’ün ilk yılları; Mordor, Gondor ve Rohan’ın kuruluşu, Nazgûl’e dönüşen dokuz insan kralı gibi olaylar bu dönemde karşımıza çıkabilecekler arasında yer alıyor. Ek olarak Morfydd Clark’ın canlandıracağı Genç Galadriel rolünden yola çıkarak Eregion’a gideceğimizi ve Üç Elf Yüzüğü’nün dövülüşüne de tanıklık edeceğimizi söyleyebiliriz.

Henüz çekimleri bile başlamayan serinin ikinci sezon onayı ise Kasım 2019 tarihinde çoktan alınmıştı.

Yüzüklerin Efendisi Dizi

Yüzüklerin Efendisi dizisi ne zaman yayınlanacak, sorusu henüz yanıtlanmış değil. Ancak dizinin çekimlerinin başlamasıyla birlikte yavaş yavaş bu sorunun da cevap bulacağı tahmin ediliyor.

Lord of the Rings dizisi çıkış tarihi için 2021 yılı işaret ediliyor.

Sonunda açıklanan resmi kadroya dair görüşleriniz neler? Dizi için heyecanlı mısınız? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Variety

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Dar Koridor

Ulusların Düşüşü Kitabının Yazarlarından “Dar Koridor” Raflarda

resident evil 3

Resident Evil 3 Oyunundan Nefes Kesici Yeni Fragman