in

Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Yayın Tarihi Belli Oldu: İlk Kare Paylaşıldı

Yüzüklerin Efendisi dizisi yayın tarihi nihayet belli oldu. 1. sezon çekimleri tamamlanan Amazon Prime yapımı için ilk kare paylaşıldı.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Yayın Tarihi

Yüzüklerin Efendisi dizisi yayın tarihi sonunda belli oldu. 1. sezon beklenenden çok daha geç bir şekilde hayranlarının karşısına çıkacak. Amazon Prime dizisinden ilk resmi kare de nihayet paylaşıldı.

Hayranların heyecanla beklediği yeni Amazon Prime dizisi The Lord of the Rings için her geçen gün bilgiler netleşiyor. Son olarak The One Ring sitesi, bir kaynağına dayandırdığı haberle birlikte birçok bilgi paylaştı. Bunlar arasında kısa saçlı elfler, farklı ten renginde hobbitler, Sauron’un ilk sezonda olmayacağı, çıplaklık unsurunun korkulacak kadar dizide yer almayacağı, henüz ismi açıklanmayan birçok yıldız yönetmen ve oyuncu olduğu gibi bilgiler vardı. Ayrıca Tolkien Vakfı’nın da işlerden memnun olduğunu ve hatta şimdiye kadar yapılmış uyarlamalar arasında en içine sinen işin bu olacağı söylenmişti.

Aynı raporda 1. sezon yayın tarihi konusunda da bir bilgi bulunuyordu. Toplamda 8 bölüm sürecek olan Yüzüklerin Efendisi’nin ilk sezonunun 2022 ortalarında yayınlanmaya başlayacağı konuşuluyordu. Tam ortası sayılmasa bile, gelen bilgilerin doğru olduğu artık ne olarak varsayılabilir.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Yayın Tarihi ilk kare

Amazon Studios ve The Lord of the Rings on Prime’ın sosyal medya hesaplarında paylaştıkları bilgi ile nihayet ilk sezon yayın tarihi ortaya çıktı. Daha da önemlisi, uzun zamandır beklenen dizi için ilk kare de yayın tarihiyle birlikte paylaşıldı. Duyuru “2 Eylül 2022’de yeni bir yolculuk başlıyor,” cümlesi ile yapıldı. Açıklama metninde yer almasa da ilk karede gözüken yer Valinor gibi duruyor. Fondaki ağaç detayları ise akıllara Laurelin (Altın Ağaç) ve Telperion’ı (Gümüş Ağaç) getiriyor.

Şu an hâlâ resmi bir ad almayan yapım Yüzüklerin Efendisi üçlemesi olaylarından binlerce yıl önce geçiyor. Orta Dünya’da Güneş’in İkinci Çağı’nda geçecek olan macera yüzüklerin dövülmesinden öncesini anlatarak başlayacak. Ayrıca çoğunlukla yeni yüzler hayranları karşılayacak. Bununla birlikte az da olsa tanıdık bazı karakterleri görme fırsatımız olacak. Bunlar arasında Sauron, Galadriel ve Elrond gibi isimler de yer alacak.

İlk sezon çekimlerinin de tamamlandığı yapımda Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani gibi isimler yer alıyor. Ayrıca, henüz açıklanmamış olsa da Russell Crowe gibi ünlü yıldızların da sürpriz olarak yapımda oynayacağı iddia ediliyor.

Dizinin 2 Eylül 2022 olarak açıklanan ilk sezon yayın tarihi konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Lord of the Rings on Prime

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for sonsuzruzgar sonsuzruzgar dedi ki:

    Orası gerçekten Valinor ve ağaçlar. Yanlış mı hatırlıyorum bilmiyorum ama dizi 2. Çağda geçecek denmişti. Ağaçlar 1. Çağda yok olmuştu (sanırım). Belki bir flashback olabilir. Galadriel anlatıyordur belki :slight_smile: tarih çok geç olsada, düzgün bir iş çıkması temennisiyle…

  2. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

    Ya çok iyi olacak yada fiyasko.Birde artık bu projeye yüzüklerin efendisi dizisi değil orta dünya dizisi diyelim.

  3. Avatar for RocKhan RocKhan dedi ki:

    Silmarillion’un bazı bölümlerinden telif alındığı biliniyordu, demek ki bu sahne 1.çağa ait bir yerden, büyük ihtimalle flashback sahnesi olacak diye düşünüyorum

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

avengers x-men rogue marvel

Rogue: Tüm Avengers Ekibini Tek Seferde Yenen Marvel Kahramanı ile Tanışın

russell crowe poker face

Russell Crowe İkinci Kez Yönetmen Koltuğunda: Poker Face Geliyor