38. İstanbul Kitap Fuarı Yaklaşıyor

TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 2 ve 10 Kasım 2019 tarihleri arasında kapılarını 38. defa kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.

Türkiye Yayıncılar Birliği ve TÜYAP’ın her yıl birlikte gerçekleştirdiği ve yüz binlerce kitapseveri bir araya getiren İstanbul Kitap Fuarı, kapılarını 38. kez açmak için hazırlanıyor.

Hem yurt içi hem de yurt dışından toplamda 800 yayınevinin katılım göstereceği fuar etkinliğinin bu yılki teması Edebiyatımızda 50 Kuşağı olarak belirlendi. Temaya özel olarak bu yıl özel etkinlikler de düzenlenecek. Zeynep Oral, Metin Celâl, Fahri Aral  ve Doğan Hızlan gibi isimler 50 kuşağı öykücülerine özel panellerde konuşmalar yapacaklar.

Yılın Onur Yazarı Adnan Özyalçıner Olarak Duyuruldu

Bu yılın fuarı için onur yazarı da temaya uygun bir isim, Adnan Özyalçıner seçildi. 50’li kuşağın tanınan öykücülerinden biri olan Özyalçıner adına fuar boyunca birçok farklı etkinlik ve panel düzenlenecek.

TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı bu yıl bir ilke imza atıyor. Fuar, ilk kitaplarını okurlarla buluşturmak isteyen yazarlara bir ayrıcalık tanıyor. Bu kapsamda otuz bir yazarla İlk Kitabım Tüyap’ta başlığıyla kısa söyleşiler gerçekleştirecek.

İlki geçtiğimiz yıl yapılan İllüstratör-Yayıncı Buluşması da bu yıl aynı şekilde fuardaki yerini alacak. Bu etkinlik sayesinde hem yayıncılar hem de illüstratörler çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde birbirlerine ulaşma fırsatı yakalayacaklar.

Uluslararası Yayıncılar Birliği’nin de katılacağı TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı, yayınlama özgürlüğü ödül töreni, uluslararası konuklar, çocuk ve gençlik etkinlikleri gibi daha başka birçok alt başlığı da bünyesinde barındırıyor.

Kitap fuarı 2 ve 10 Kasım 2019 tarihleri arasında her zaman olduğu gibi TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

GÖZ ATIN  35. İstanbul Kitap Fuarı Başladı!
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

38. İstanbul Kitap Fuarı Yaklaşıyor için 42 yorum

  1. Ufuk dedi ki:

    2-10 Kasım tarihleri arasında olacak. Sanırım yanlışlık olmuş.


  2. Bir günü fuar çalışanlarına tatil yapmışız resmen. Düzelttik efenim :krs:


  3. Ufuk dedi ki:

    Bence Cem Yılmaz Epsilon stantında diye laf çıkartsak fuarda yeterli olur :joy:


  4. Daha önce başka yerde yazmıştım, buraya da yazayım fuara gelecek olanlar için fuar boyunca 3. salon epsilon standında olucağım gelin tanışalım.


38. İstanbul Kitap Fuarı Yaklaşıyor

TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 2 ve 10 Kasım 2019 tarihleri arasında kapılarını 38. defa kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.

Başa dönün