in

Adalet Ağaoğlu’nun Dar Zamanlar Üçlemesi İlk Defa Tek Ciltte Buluştu

Adalet Ağaoğlu’nun en önemli işlerinden birisi olan Dar Zamanlar Üçlemesi, Türkçede ilk defa Everest Yayınları etiketiyle tek cilt altında toplanıyor.

Edebiyatımızın yaşayan en büyük sanatçılarından birisi olarak kabul edilen Adalet Ağaoğlu, bütün eserleriyle birlikte Everest Yayınları’ndaki macerasına devam ediyor. Yazarın en önemli işlerinden biri olan, Dar Zamanlar Üçlemesi ise Everest ile birlikte ilk defa tek ciltte okurların karşısına çıkıyor.

Neredeyse Cumhuriyet’le yaşıt olan Ağaoğlu’nun roman, öykü, anı, günce, deneme gibi sayısız türde pek çok yapıtı tarihimiz boyunca edebiyat dünyamızı şekillendirmeye devam etti. Geçtiğimiz günlerde 2018 Erdal Öz Edebiyat Ödülü’nü de kazanan yazar TDK Tiyatro Ödülü, Sait Faik Hikaye Armağanı ve Orhan Kemal Roman Armağanı gibi pek çok ödülün de sahibi.

“Ölmeye Yatmak”, “Bir Düğün Gecesi” ve “Hayır…”dan oluşan Dar Zamanlar Üçlemesi’nin tek ciltte toplanması kuşkusuz birçok okur için sevindirici bir haber.

Bu kıymetli eserin arka kapağına hep birlikte bakalım:
Türk edebiyatının başyapıtlarından Dar Zamanlar Üçlemesi, ilk kez tek ciltte okurlarıyla buluşuyor.

“Ağaoğlu, Ölmeye Yatmak romanının başkişisi olan Aysel tipinde, eğitim düzeyinde ortaya konan Batıcı Cumhuriyet ideolojisi ile aile düzeyinde ortaya konan geleneksel ideolojiyi karşı karşıya getiriyor.” – Hilmi Yavuz

“Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar’ı ile aydınların iç dünyasına açılan pencere, Adalet Ağaoğlu’nun o nefis yapıtı Bir Düğün Gecesi ile Tanpınar’ın Huzur’unun bir uzantısı niteliğine bürünmektedir.” – Vedat Günyol

“Adalet Ağaoğlu, yalnızca Hayır…’ın son halkasını oluşturduğu üçlemesiyle, bütün romanlarıyla kimi sorunsalların peşinde bir yazar kimliğindedir. Romanlarında en öne çıkan yan, düşünsel içeriktir. Hayır… onun bu özelliğinin belki de en yoğun biçimde alımlanabileceği bir roman…” – Füsun Akatlı
Toplamda 1000 sayfadan oluşan bu özel cilt, Didem Ünal tarafından yayıma hazırlandı. Kitabın kapak tasarımı ise Füsun Turcan Elmasoğlu’na ait.

Onur Selamet

1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

Batman : Elmer Fudd Raflarda

disney posterleri

Harika Posterlerle Disney Animasyonlarında Büyüleyici Bir Yolculuk