Albatros Süvarisi’nin Üçüncü Kitabı “Atlas Ulusu” Raflarda

Albatros Süvarisi serisi hız kesmeden ilerlemeye devam ediyor. Soner Canözer'in kaleme aldığı serinin üçüncü kitabı "Atlas Ulusu" raflarda.

Soner Canözer kimdir diyorsanız, yazarımızı tanıyalım. Kendisi aslında bir müzisyen ve oldukça da deneyimli. Prag Flarmoni Orkestrası‘nda çalıyor. Budapeşte Senfoni Orkestrası ile birlikte yaptığı Albatros Süvarisi ve Hayalperest adlı albümlerinin yanı sıra Prag Flarmoni Orkestrası ile Masalcının On Beş Yılı, Düş Irmakları, Kalihora’s Song adlı albümleri de var. Oldukça uzun bir müzik kariyeri olan yazar, bu yapıtıyla edebiyata da elini atmış bulunuyor.

Ayrıca kendisini edebiyat dünyasında daha önce iki kitabı çıkan Albatros Süvarisi serisiyle tanımıştık.

Serinin üçüncü kitabı olan “Albatros Süvarisi: Atlas Ulusu“nun tanıtım bülteniyse şu şekilde:

Ey göklerdeki ak yıldızın ruhları Ey bilgeler, bilenler, kırk savaşçılar Mavi Gök’ün Yasası’nı yazan ulular Ey gecenin koynundaki kadim çınarlar

Albatros Süvarisi benim adımdır Merhamet dostum, zulüm hasmımdır Dokuz deniz, dokuz gök tanık olsun ki Hak ve adalet benim andımdır!

İşgal altındaki Anakara Kıyılarını kurtarmak ve Irağan’ın bütün deniz halkını tutsak etmesini engellemek için görevlendirilen Albatros Süvarisi, serinin son kitabı Atlas Ulusu’nda, Irağan’ın güçlü silahı, kibrin ve kötülüğün abecesi sayılan Kem-Söz’e karşı, akıl, vicdan ve Gök-Söz’le birlikte Atlas Ulusu insanlarının özgürlüğü için mücadele veriyor.

Yeryüzünde iyilik ve kötülüğün mutlak bir sahibi yoktu. İyilik de kötülük de onu sahiplenenin oluyordu.

Kitap Bibliyon Yayınları‘ndan çıktı ve 108 sayfadan oluşuyor. Eserin yayın yönetmeni Burak Bakırcıoğlu, editörlüğünü Özlem Özdemir, son okumasını Özge Bakırcıoğlu, sayfa tasarımını da Yoldaş Özdemir yapmış. Kapağıysa Javier González Cava tarafından tasarlandı. Kitap temin eden her yerden alabilirsiniz.

İlk kitabına ait daha önce sitemizde yayınlanan incelemeye de buradan ulaşabilirsiniz.

Kitap ve edebiyat ile kalın!

GÖZ ATIN  Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları: Gerçeğe Dönüşen Bir Peri Masalı
13 Ağustos 1996’da İstanbul’da doğdum. Halen Medeniyet Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum. Daha önce Kayıp Rıhtım forumunda ve Aylık Öykü Seçkisi içerisinde yer aldım. Gölge E-Dergi, Bilimkurgu Kulübü, Genç Yazı ve Pejmürde Dergisi bünyesinde gerçekleştirilen Ortak Hikâye projesi gibi elektronik platformlarda ve basılı olarak da Adı Yok dergisinin 75. sayısında yazılarım yayımlandı. Yaklaşık olarak 12 yaşımdan beri yazıyorum. | İletişim: emrecandogan@kayiprihtim.com

Albatros Süvarisi’nin Üçüncü Kitabı “Atlas Ulusu” Raflarda için 5 yorum

 1. erce dedi ki:

  Ben bu elemanın kalemi nasıldır bilmiyorum… Ancak yıllarca Almora dinledim ve senfonilerini beğeniyle dinliyorum. Albümdeki kurgusu müzik açısından çok çok iyiydi. Ancak son albumlerinde hikayeler düştü. Doğrusu okuduysanız fikirlerinizi merak ediyorum


 2. Ben de okumadım, birisi varsa öncekileri okumuş olan fikir belirtmesini rica edelim :slight_smile:


 3. Ben okudum ve oldukça başarılı bulduğmu söyleyebilirim. Tek derdim kitapların yaklaşık yüzer sayfa olması, biraz daha hacimli olmalarını tercih ederdim açıkçası.
  Üçüncsünü de sipariş ettik arkadaşımla, bakalım nasıl bir şey.


 4. Biri Almora mı dedi?

  Lise hayatımın eşlikçisiydi şarkıları. Hala o kadar kaliteli müzik yapan yerli bir grup yok açıkçası.

  Başlıkta ki Soner Canözer ismi nerden tanıdık geldi diyordum ben de. Haber sayesinde böyle bir seriden haberdar oldum edineyim en iyisi. Oldukça meraklandım.


Albatros Süvarisi’nin Üçüncü Kitabı “Atlas Ulusu” Raflarda

Albatros Süvarisi serisi hız kesmeden ilerlemeye devam ediyor. Soner Canözer’in kaleme aldığı serinin üçüncü kitabı “Atlas Ulusu” raflarda.

Başa dönün