Alfa’dan Bir Philip K. Dick Romanı Daha: Ölüm Labirenti

Philip K. Dick'in en karanlık romanlarından biri olarak gösterilen "Ölüm Labirenti" raflardaki yerini aldı.

Bilimkurgunun sevilen ustalarından Philip K. Dick‘in 1970 yılında kaleme aldığı ve içerdiği cinai öğelerden ötürü yazarın en karanlık kitaplarından biri olarak gösterilen Ölüm Labirenti (A Maze of Death), Alfa Yayınları aracılığıyla dilimize kazandırıldı. Roman, yazarın çoğu ilk dönem eserinde olduğu gibi, uzayda koloni kuran bir grup insanın yaşadığı zorlukları ve gerçekle algı arasındaki farklılıklar konu alıyor. Ama bu sefer işler hiç de mantıklı ya da barışçıl yollarla hallolmuyor…

Kitabın arka kapak metni ise şu şekilde:

Delmark-O adındaki ıssız gezegene bir koloni kurmak üzere gelen on dört kişi çok geçmeden bu tuhaf dünyanın düşündüklerinden çok daha tehlikeli ve tuhaf olduğunu anlar. Birbirini hiç tanımayan, neden bu dünyaya getirildiklerini bilmeyen koloniciler, kaçmanın olanaksız olduğu bu dünyada teker teker öldürülmeye başlanır.

Gökteki Göz ve Ubik’in kardeşi sayılabilecek Ölüm Labirenti de
kendilerini kafa karıştırıcı bir gerçeklik bulmacasının içinde bulan, birbirlerinin algılarını kullanarak olanları anlamaya çalışan bir grup insanı anlatıyor. PKD’den ölüm, bilinç üzerine metafizik bir sayıklama, bir uzay operası ve perili ev hikayesi.

Makinenin kapatma düğmesini kıskananlar için…

Çevirisini Yelda Rasenfos‘un üstlendiği 248 sayfalık roman Alfa Yayınları aracılığıyla satışa sunuldu. Yazarın müdavimlerine ve bilimkurgu tutkunlarına duyurulur.

  • 33
    Shares
GÖZ ATIN  Sadık Yemni'den Yeni Roman: Hayalet Kapısı

Stranger Things Kitap

Editör
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Alfa’dan Bir Philip K. Dick Romanı Daha: Ölüm Labirenti

Philip K. Dick’in en karanlık romanlarından biri olarak gösterilen “Ölüm Labirenti” raflardaki yerini aldı.

  • 33
    Shares

 

 

Başa dönün
Daha fazla Edebiyat
Adalet Ağaoğlu’nun Dar Zamanlar Üçlemesi İlk Defa Tek Ciltte Buluştu

Adalet Ağaoğlu'nun en önemli işlerinden birisi olan Dar Zamanlar Üçlemesi, Türkçede ilk defa Everest Yayınları...

Kapat