in

Antarktika Keşif Günlükleri Kitap Oldu: “Antarktika Herkesin Kimsenin”

Yedi kıtaya ayak basan en genç Türk olan Barkın Özdemir, Antarktika gezisini anlatıyor: “Antarktika Herkesin Kimsenin”

Antarktika Herkesin Kimsenin - Barkın Özdemir
- Reklam -
- Reklam -

Barkın Özdemir’in keşif günlükleri “Antarktika Herkesin Kimsenin” adı altında kitaplaştı. Eser, Epsilon Yayınevi etiketiyle okurun karşısına çıkıyor.

Yedi kıtaya ayak basan en genç Türk olarak adını duyduğumuz Barkın Özdemir’in Antarktika gezisi kitap oldu. Toplamda 7 kıta ve 52 ülke gezen Barkın Özdemir, kitlesel fonlama sayesinde seyahat ettiği Antarktika gezisi sırasında tuttuğu günlükleri kitaplaştırdı.

20 günlük Antarktika gezisinde, internetsiz, telefonsuz şekilde bambaşka bir dünyayı keşfe çıkan Barkın; bu seyahati sırasında her an günlük tutarak keşfini ölümsüzleştirdi.

- Reklam -

2018 yılında gerçekleştirdiği ve kendisine “bütün kıtalara ayak basan en genç Türk” sıfatını kazandıran gezisini, kendine has üslubu ile okurlarla paylaşan Barkın, Y kuşağına seyahat etmeleri ve bu dünyanın sunduğu her şeyi keşfetmeleri için ilham vermeyi hedefliyor.

Antarktika Herkesin Kimsenin – Barkın Özdemir | Arka Kapak Tanıtımı

Antarktika Herkesin Kimsenin - Barkın Özdemir

Antarktika Keşif Günlükleri

- Reklam -

“İşte bu benim, işte ben buradayım, seninleyim Antarktika!”
Günlüğün anlamı; kendi düşüncelerimizi, zihin akışımızı, yaşadıklarımızı ya hayallerimizi kimsenin görmesini istemediğimiz defterlere aktarmak olsa da, içten içe “biri okursa” endişesi taşıyabiliriz. Barkın Özdemir, her ne kadar en başta yazdıklarının kitaplaştırılacağını hayal bile edemese de ilerleyen sayfalarda yaşadıklarını gerçekten aktarabilmenin tutkusuna kapılarak yazıyor.

Bu bizi nereye getiriyor? Yedi kıtaya da ayak basan en genç Türk, Barkın Özdemir’in gitmeden bilemeyeceğimiz tüm detayları ve kendi iç çatışmasıyla bize aktardığı muhteşem bir Antarktika hikâyesinin ortaya çıkmasına…

Zaman zaman korksa ve bazen olumsuzluğa kapılsa da bir hayali gerçekleştirmek için insanın neleri göze alabileceğinin bir kanıtı o. Ertelediğiniz hayalleri, kendinize koyduğunuz engelleri bir kez daha düşünmenize sebep olacak kıpır kıpır, yerinde durmayan; anlatmak, aktarmak ve paylaşmak isteyen Barkın’ı ve onun gözünden aktarmak ve paylaşmak isteyen Barkın’ı ve onun gözünden Antarktika’yı tanımalısınız.

Günce türündeki kitap toplamda 196 sayfadan oluşuyor. Antarktika Herkesin Kimsenin adlı eserin editörlüğünü Burcu Arman, düzeltisini Filiz Tülek Erdurak üstleniyor. Günlüklere Barkın Özdemir’in çektiği fotoğraflar da eşlik ediyor. Kitap geçen haftalarda raflardaki yerini almaya başladı.

Eser ve seyahat kültürü hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Quentin Tarantino Joker Yorum

Quentin Tarantino: “Joker, İzleyicilere Kendilerini Bir Delinin Teki Gibi Düşündürttü”

WandaVision 5. bölüm

WandaVision 5. Bölüm Finali ile Evrenler Birleşti mi?