in

Arincon: Cem Gülbent’in Kaleminden Bilinmezlik Dolu Yeni Bir Macera

Arincon, raflardaki yerini aldı. Cem Gülbent’in yapay zekâ, bilinç ve kolektif akıl gibi konulardan bahseden serisinin ilk romanı çıktı. | ÖN OKUMA

Arincon - Cem Gülbent

Özellikle kaleme aldığı Paradokya serisi ile adından söz ettiren Cem Gülbent, yapay zekâ, bilinç, kolektif akıl gibi konulardan bahseden yeni nesil bir serinin ilk romanı olan Arincon raflarda.

Genç Timaş etiketiyle çıkan Arincon; yapay gerçeklik ve yapay zekâ gibi gelecekte hayatın bir parçası olacak unsurları odak noktasına alıyor. Yüksek tempolu, okurunun dikkatini hemen kavrayan sürükleyici bir kurgu. Kitabın hem kurgusunda hem de içerisinde çok miktarda ipucu ve şifreler gizli. Okurun çok daha dikkatli okumasına, odaklanarak okumayı öğrenmesini sağlıyor.

Cem Gülbent, Gecenin Gizemli Oyunu üst başlığıyla sunduğu Paradokya üçlemesinde de benzer şifreli mesajlar vererek okurun dikkatini üzerine çekiyordu.

Arincon – Cem Gülbent | Arka Kapak Yazısı

“Hayat seçimlerle doludur. Seçim yapmak zorunda kaldığın anlarda geçmişi unutma ve havadaki cesaret kokusunu duy.”

Arya ve İngo’nun babasının esrarengiz biçimde kaybolması onları bu gizemi aydınlatmak üzere tuhaf bir yolculuğa çıkarır. Çıktıkları yolda nereye gideceklerini, ne yapacaklarını bilmemelerine karşın onlara geçmişleri, babalarıyla olan anıları yardımcı olur. Yolun sonunda ulaştıkları esrarengiz disk onları hiç bilmedikleri bambaşka bir evrene götürür.

Daha önce gördükleri her yerden farklı olan Arincon evreninde kendilerini Düşkapanlar, Kazıcılar, Aynacılar ve Gezgin karşılar. Sonsuz güvenin ve ihanetin, sırların ve şifrelerin, anıların ve gerçeklerin iç içe geçtiği Arincon’da hayatta kalmak hiç de kolay olmayacaktır.

Paradokya serisiyle onbinlerin kalbinde taht kurmuş Cem Gülbent’in kaleminden macera, aksiyon, bilinmezlik dolu bir eser.

Arincon - Cem Gülbent

Kitabın içindeki sorular üzerinden her ay Türkiye genelinde ödüllü yarışmalar düzenlenmesi de planlanıyor.

241 sayfadan oluşan kitabın ilk sayfalarını içeren ÖN OKUMAsı için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Cem Gülbent’in daha önce yazdığı kitapları veya Paradokya serisini okuma fırsatı bulmuş muydunuz? Yeni kitabın konusu ilginizi çekti mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Bir Denizaltı Hikâyesi Netflix Türkiye İlk bakış

Netflix’in Tolga Karaçelik İmzası ile Hazırladığı Bilimkurgu Dizisi Bir Denizaltı Hikâyesi’ne İlk Bakış

Doğan Cüceloğlu Ölüm

Ünlü Yazar ve Psikolog Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu