in

Assassin’s Creed Romanı Birlik Çıktı

Ünlü oyun serisi Assassin’s Creed uyarlaması romanlarda 8. kitap Birlik, Epsilon Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Assassin's Creed

Ubisoft firmasının en popüler oyunlarından birisi olan Assassin’s Creed, dünya çapında milyonlarca oyuncuya sahip. Seri, pek çok mecrada yayınladığı 20’den fazla oyunla oyun dünyasında bir fenomene dönüşmüş olsa da, bunun edebiyat diyarında da bir karşılığı var.

Oliver Bowden’ın ilk kitabını Kasım 2009’da yayımladığı seri, şimdiden 10 kitaba ulaştı bile. Ülkemizde Epsilon Yayınevi tarafından Türkçeleştirilen Assassin’s Creed, geriden gelmesine rağmen güncel kitaplara oldukça yaklaşmayı başardı. Serinin 7. kitabı olan Kara Sancak Mayıs 2019 tarihinde raflardaki yerini almıştı. Şimdiyse sıra sekizinci basamak olan Birlik’te (Unity).

Kitap, Okuru 1789’un Paris’ine Götürüyor

Her kitapta Suikastçılar ve Tapınakçılar arasındaki mücadelenin farklı bir boyutunu gördüğümüz seride; 8. basamakta 1789’un Paris’i var. Fransız İhtilali günlerinde geçen eser, yine bir intikam hikâyesini merceğine alıyor. Yüzlerce yıllık savaşın ortasında kalan Elise ve Arno’nun yaşadıklarına odaklanan Birlik, raflardaki yerini almaya başladı bile.

Birlik kitabından sonra gelen Underworld ve Heresy ile seri tamamlanmış olacak.

İngiliz yazar ve Rönesans tarihçisi Oliver Bowden’ın, Assassin’s Creed uyarlama romanları dışında; başka kurgu ve kurgu dışı eserleri de var. Asıl adı Anton Gill olan yazar ve tarihçi, 1948 yılında İngiltere’nin Ilford kasabasında doğdu.

368 sayfalık kitabın çevirmenliğini Yiğit Us üstleniyor. Kitabın editörlüğü Eren Abaka, kapak tasarımı Berna Özbek Keleş, redaksiyonu ise Fahrettin Levent’ten geliyor.

Serinin devam kitaplarının ne zaman dilimize kazandırılacağı ise henüz belli değil.

Burak İpek

Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

Pattinson

Pattinson, Batman’in Bir Kahraman Olmadığını Düşünüyor

Lucifer

Lucifer, Arrowverse Bölümlerinde Olmayacak