in

Astıktan Sonra: Joe Abercrombie’nin Kadim Kanunlar Serisi Devam Ediyor

Joe Abercrombie imzalı fantastik roman serisi Kadim Kanunlar ikinci kitap olan “Astıktan Sonra” ile yola devam ediyor.

Astıktan Sonra - Joe Abercrombie - Kadim Kanunlar

İthaki Yayınları toplamda üç kitaptan oluşan Kadim Kanunlar (The First Law) serisinin ikinci kitabı Astıktan Sonra ile yoluna devam ediyor. Joe Abercrombie imzalı fantastik kurgu serisinin yeni macerası Before They Are Hanged artık Türkçede.

Serinin ilk kitabı Bıçağın Kendisi (The Blade Itself) geçen yıl Türkçe raflarındaki yerini almıştı. Yayınevi, bir yıllık aranın ardından serinin ikinci adımını da okurla buluşturdu.

1974 doğumlu İngiliz fantezi yazarı Joe Abercrombie ismini Türkçede daha önce Kadim Kanunlar serisi dışında Çolak Kral (Half a King) kitabıyla da okuma fırsatı bulmuştuk.

Kadim Kanunlar’ın ilk iki kitabı daha önce Türkçeye Artemis Yayınları tarafından da kazandırılmıştı. İthaki baskısında yeni bir çeviri ve edisyon ile karşı karşıyayız.

Astıktan Sonra – Joe Abercrombie – Kadim Kanunlar #2 | Arka Kapak Tanıtımı

Üstat Glokta kendini zor bir durumun içinde bulmuştu. Üstadı olması için gönderildiği Dagoska şehri Güney’in en büyük imparatorluğu tarafından kuşatılmıştı. Şehrin içi hain kaynıyor, bir yandan da kendisinden önceki Üstat’ın hangi şartlar altında ortadan kaybolduğunu bulması gerekiyordu. Bir de şehri kurtarması. Ancak hiçbir müttefikine güvenemezken bunu nasıl yapacağına dair en ufak bir fikri yoktu.

Kuzey’de Bethod’un kurduğu ordu İttifak topraklarına girmiş, ardında yıkım ve ölüm bırakarak ilerliyordu. Tahtın vârisi Prens Ladisla onları İttifak topraklarından kovup büyük bir zafer kazanmanın peşindeydi. Tek sorun, Prens Ladisla komutasındaki ordu dünyanın en hazırlıksız, en dağınık ve en kötü komuta edilen ordusuydu.

Ve Mecusların İlki Bayaz, cesur maceracılardan oluşan bir grupla beraber geçmişin gömülü kalması gereken yıkıntılarına doğru bir yolculuğa çıkmıştı. Güney’in nefret edilen kadınını, Kuzey’in en korkulan adamını ve İttifak’ın en bencil oğlanını yanına almıştı. Hepsinin oynayacak bir rolü vardı ancak bunun için beraber çalışmaları gerekiyordu. Birbirlerinden ölümüne nefret ederlerken bu çok kolay olacak gibi görünmüyordu.

Kadim sırlar ortaya çıkacaktı. Kanlı savaşlar verilecekti. Ve düşmanlar affedilecekti – tabii onları astıktan sonra.

“Fazlasıyla gerçekçi ve bir o kadar da karanlık.” – Patrick Rothfuss

“Joe Abercrombie bundan sonra benim baş düşmanımdır. Kitapları fazlasıyla iyi.” – Peter V. Bret
Astıktan Sonra - Joe Abercrombie - Kadim Kanunlar

Barbaros Bostan’ın Türkçeye kazandırdığı Astıktan Sonra, Emre Aygün tarafından yayıma hazırlanmış. 568 sayfalık kitabın editörlüğü Alican Saygı Ortanca’ya düzeltisi Mustafa Güdük’e ait.

Peki siz Kadim Kanunlar serisini takip ediyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* The Witcher Yazarı Sapkowski’den Dizi Hakkında Samimi Röportaj

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Lucifer 6. Sezon Geliyor Tom Ellis

Lucifer Devam Ediyor: 6. Sezon Tom Ellis Anlaşmazlığı Çözüldü

harley quinn margot robbie

Yeni Harley Quinn Filmi Çalışmaları Başlamış Olabilir