in

Yerli Tuhaf Korku Öyküleri Derlemesi “Av” Raflarda

Daha önce Aylık Öykü Seçkisi’nden tanıdığımız Yurdagül Şahin, dehşetengiz öyküleriyle raflarda.

Av - Yurdagül Şahin
- Reklam -
- Reklam -

Yurdagül Şahin, Kayıp Rıhtım okurları olarak aşina olduğumuz bir isim. Kendisi daha önce Martı Yayınları’ndan Yönbulucu-Kral Kelebeklerinin İnanılmaz Yolculuğu adlı bir çocuk kitabı yayımlamış ve Kayıp Rıhtım’ın Aylık Öykü Seçkisi’nin “Asansör” temalı sayısına bir öyküsüyle katkıda bulunmuştu. Bu aralar ise yazar birbirinden korkunç öykülerini topladığı Av: Tuhaf Korku Hikâyeleri adlı farklı bir çalışmayla raflardaki yerini tekrar aldı.

avYurdagül Şahin’in hikâyeleri günlük hayatımızın  içinden yola çıkıp doğaüstünün tekinsiz dehlizlerine dalıyor. Bir toplantı salonunda, bir asansörde, bir üniversitede, gelecekte bir ülkede ya da en güzel anıların saklı olduğu bir evde başlıyor, sonra gerçeklik eğiliyor, bükülüyor, sınırsız dünyalara, kasvetli korkulu karanlıklara dönüşüyor. Görünenin altındaki görünmeyene, söylenenin ardındaki söylenmeyene, felsefi derinliklere evriliyor cümleler. Derin edebi anlamlara açılıyor sayfalar.

Kitabın arka kapağında kısa bir örnek bölüm de bulunuyor.

- Reklam -

Av – Yurdagül Şahin | Arka Kapak Tanıtımı

“Kaçmak, kurtulmak istiyorum bu işkenceden. Ne yapsam işe yaramıyor. Yeryüzü, anahtarı onda olan koca bir hapishane; görünmemek için ağaç altlarına, ev diplerine siniyor, caddelerden koşarak geçiyorum. Tüm sokakları, ağaç altlarını, en kuytu köşeleri bile görüyor. Eve girmesin diye kapıları kilitliyorum. Soluk soluğa arka odalara kaçıyorum, nereye saklansam beni buluyor, duvarlar bile fayda etmiyor. Gece aya dönüşüyor, gündüz güneşe, hiç kaybolmayan göz hep üzerimde. Bazen bir bakıyorum küçülmüş girmiş içime, ince bir sızı, içimi burkan, kanırtan bir bıçak gibi sinsice oradan bakıyor bana.

- Reklam -

“İşte o zaman dehşete kapılıyorum, damarlarımdaki kan donuyor, akmıyor. Bir ceset gibi soğuyor bedenim. Soğudukça küçülüyor, küçülüyorum.”

DEX Yayınları’ndan çıkan eser tüm kitapçılardan temin edilebilir. Kitap ve edebiyatla kalın!

Emrecan Doğan

13 Ağustos 1996’da İstanbul’da doğdum. Halen Medeniyet Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum. Daha önce Kayıp Rıhtım forumunda ve Aylık Öykü Seçkisi içerisinde yer aldım. Gölge E-Dergi, Bilimkurgu Kulübü, Genç Yazı ve Pejmürde Dergisi bünyesinde gerçekleştirilen Ortak Hikâye projesi gibi elektronik platformlarda ve basılı olarak da Adı Yok dergisinin 75. sayısında yazılarım yayımlandı. Yaklaşık olarak 12 yaşımdan beri yazıyorum. | İletişim: [email protected]

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Minyatürcü

Haftanın Kitabı #67 – Minyatürcü

periler ulkesinden nefret ediyorum ust

Skottie Young’ın Çarpık Peri Masalı Artık Türkçe