Londra Nehirleri

“Avatar: Son Hava Bükücü” Dünyası Kyoshi’nin Maceralarıyla Genişliyor

"Avatar: Son Havabükücü" evrenine yeni kitaplar geliyor. 2019'da ilkinin yayınlanması beklenen seri Avatar Kyoshi'nin gençliğine odaklanacak.

Nickelodeon’ın sevilen çizgi dizisi Avatar: Son Havabükücü ülkemizde geniş kitlelerde yankı bulmuştu. Seri ardından Korra Efsanesi ile maceraya devam etmiş, sonrasında da sahneyi çizgi romanlara bırakmıştı. Ancak bugün size mutlu bir haberimiz var. Bu büyülü ve mitolojik evren Avatar Kyoshi’nin romanlarıyla devam edecek!

io9‘un haberine göre Nickelodeon ve Abrams Books iş birliğinde gerçekleştirilen ve genç-yetişkin türünde olacak romanların ilki Toprak Ulusu’ndan Kyoshi’nin gençliğine odaklanacak.

Kyoshi’nin daha sonra adıyla da anılacak Kyoshi Adası’nı korumak için kadın savaşçılardan oluşan Dai Li’yi kurup Toprak Ulusu’nun şekillenmesine yardım ettiği günlere döneceğiz.

Kitap Avatar serisinin yaratıcılarından Michael Dante DiMartino gözetiminde yazar F.C. Yee tarafından kaleme alındı.

“The Rise of Kyoshi”nin Haziran 2019’da piyasaya çıkması bekleniyor. Seri dilimize çevrilir mi, henüz konuşmak için erken. Ancak merakla bekleyeceğimiz de ortada.

GÖZ ATIN  Müjde! Aang Ekranlara Geri Dönüyor!

Son Savaş
Genel Yayın Yönetmeni
1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

“Avatar: Son Hava Bükücü” Dünyası Kyoshi’nin Maceralarıyla Genişliyor için 7 yorum

 1. alpaltu dedi ki:

  Çizgi roman değil normal roman değil mi ? Öyle olursa mükemmel olur avatar ı hep çok sevmiştim.


 2. Avatar’ ı daha bu yaz tekrardan izlemiştim baştan sona ve tam üzülürken bittiği için bu haber hediye oldu :heart:


 3. Husey dedi ki:

  Çizgi roman olacak. Zaten avatarın bir çok çizgi romanı ekitap olarak üctersiz avatar Türkiye sayfasında mevcut okumak isterseniz


 4. Çizgi roman serisi ayrı. Bu genç yetişkin türünde bir roman serisi olacak. :slight_smile:

  Nickelodeon ve Abrams Books iş birliğinde gerçekleştirilen ve genç-yetişkin türünde olacak romanların ilki Toprak Ulusu’ndan Kyoshi’nin gençliğine odaklanacak.


 5. Açıkçası bu evrene ait romanların çıkmasını çok istiyordum. Televizyon tarihinin en başarılı fantastik serilerinden biri olan bu çizgi filmin hem geçtiği evrene dair daha detaylı bir şeyler öğrenebileceğimiz için hem de böyle bir evrenin kitaplaştırılmış olarak tekrar ziyaret edebileceğimiz için çok heyecanlıyım.


“Avatar: Son Hava Bükücü” Dünyası Kyoshi’nin Maceralarıyla Genişliyor

“Avatar: Son Havabükücü” evrenine yeni kitaplar geliyor. 2019’da ilkinin yayınlanması beklenen seri Avatar Kyoshi’nin gençliğine odaklanacak.

Başa dönün