in

Melisa Parlak Yeni Öykü Kitabı “Avunma Mekanizması” ile Raflarda

Melisa Parlak, yeni kitabı “Avunma Mekanizması” ile raflardaki yerini alıyor. Öykü türündeki eser, Plüton Yayın etiketini taşıyor.

Avunma Mekanizması - Melisa Parlak

Melisa Parlak, ikinci kitabı Avunma Mekanizması ile okurların karşısına çıkıyor. Eser, Plüton Yayın etiketiyle yayımlanıyor.

1991 senesinde İzmir’de dünyaya gelen Melisa Parlak, hayatına İstanbul’da devam ediyor. Yazarın öykü türündeki ilk kitabı Asparagas 2020’de yayımlandı. Aynı sene Eduardo Galeano’dan ilhamla hazırlanan Tepetaklak Öyküler adlı antolojide Balkonda isimli öyküsüyle yer buldu. 2021’de Tesis adlı roman dosyasıyla Tanpınar Edebiyat Yarışması’nda mansiyona değer bulundu.

Melisa Parlak’ın öyküleri Kayıp Rıhtım Öykü Seçkisi, İlkyaz, Leyli-Der ve Plüton Dergi gibi mecralarda yayımlandı. Öyküler yazmaya devam eden Parlak, ayrıca seyahat blogları da kaleme alıyor.

Parlak’ın ikinci öykü kitabı Avunma Mekanizması geçen günlerde edebiyat okurunun beğenisine sunuldu.

Avunma Mekanizması – Melisa Parlak | Arka Kapak Tanıtımı

Avunma Mekanizması - Melisa Parlak

“Okuldakiler pek belli etmeseler de bakışlarının ardındaki düşünceleri bir perdeyi çekip açarcasına görebiliyordum. Hakkımda ne düşündüklerini anlamlandırabilmem için biraz daha büyümem gerekiyormuş. Bir süre sonra tuhaflığıma üzülmeyi bırakıp koşulsuz bir teslimiyete geçtim. Arkadaşsızdım, annesizdim. Onlar vardı ama benim değillerdi. Bunu kabul etmeliydim. Ben de bir çeşit avunma mekanizmasıyla kendimi kitaplara ve derslere verdim. Başarılı olmak için değil, sevilmediğimi unutmak için çalıştım. Hafızam bu savaştan galip çıktı, aldığım burslar yanıma kâr kaldı hâliyle.”

Toplamda 122 sayfadan oluşan eserin editörlüğünü Toprak Şems Tezcan, kapak tasarımını Dilara Dursun gerçekleştiriyor. Kitap 23 Mayıs 2022 tarihinden itibaren raflardaki yerini almaya başladı.

Melisa Parlak’ın öyküleri ve yazarın yeni kitabı Avunma Mekanizması hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

süper solucanlar plastik geri dönüşüm

“Süper Solucanlar” Plastik Yiyerek Geri Dönüşüm Konusunda Devrim Yaratabilir

the walking dead last mile oyunu

Yeni The Walking Dead Oyunu “Last Mile” Yakında Yayına Giriyor: Fragman Paylaşıldı