Gerilim Dizisi “The Passage”a İlham Veren Serinin Son Kitabı Türkçede

The Passage dizisine de ilham veren Hiçlikten Gelen Kız üçlemesinin son kitabı olan "Aynalar Şehri", Doğan Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Ülkemizde özellikle “Hiçlikten Gelen Kız” romanıyla bilinen yazar Justin Cronin‘in 2016 yılında çıkardığı “The City of Mirrors” kitabı, Aynalar Şehri ismiyle Türkçede. The Passage dizisine de ilham olan serinin üçüncü ve son kitabında büyük savaş sona eriyor ve insanlığın tarihi yeniden yazılıyor.

New England’da doğan ve PEN/Hemingway ile Stephen Crane ödüllerini kazanan Justin Cronin, aynı zamanda Mary and O’Neil’in ve The Summer Guest’in yazarıdır. Rice Üniversitesi İngilizce bölümünde ders vermeye devam eden yazar ailesiyle birlikte Houston, Teksas’ta yaşıyor.

The Passage dizisine ilham veren Hiçlikten Gelen Kız üçlemesinin son kitabı olan “Aynalar Şehri”nin tanıtımına gelin birlikte göz atalım:

Aynalar ŞehriAmerikan ordusunun yürüttüğü Nuh Projesi’nin korkunç sonuçları dünyanın sonunu getirmek üzereyken, virallerin atası olan on iki denek ortadan kaldırılmıştır. Hayatta kalan insanlar, korku duvarlarını yıkmaya ve yeni bir dünya kurmaya kararlıdır. Hiçlikten Gelen Kız Amy ile arkadaşlarının şimdi yeni bir amacı vardır: Virüsün bulaştığı ilk kişiyi, hem insan hem de viral özellikleri olan Sıfır’ı yok etmek. Sıfır, onlardan çok uzakta, terk edilmiş Aynalar Şehri’nde, içinde büyük bir acıyla beklemektedir. Amy, bu büyük varoluş mücadelesinde, kendi yaratılış amacını da keşfedecektir. Epik üçlemenin son kitabında, büyük savaş sona eriyor. İnsanlığın tarihi yeniden yazılıyor.

Amerikan fantastik edebiyatının en büyük başarılarından biri. Üçlemenin tüyler ürperten son kitabı. — Stephen King

Fantastik edebiyat denince aklan gelen ilk tercümanlardan biri olan Dost Körpe‘nin çevirisini üstlendiği 696 sayfalık roman Doğan Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı. Şimdiden iyi okumalar dileriz.

* * *

Hiçlikten Gelen Kız: Kıyamet Sonrası Türünde Takdire Değer Bir Eser

GÖZ ATIN  ÇEKİLİŞ: Timaş Yayınları Dünya Edebiyatı Seti
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Gerilim Dizisi “The Passage”a İlham Veren Serinin Son Kitabı Türkçede için 2 yorum

  1. hunter dedi ki:

    Okuyan yorumlayabilir mi ilk kitapları


  2. Dizisi olduğunu bilmiyordum. Kitapları okumuş ve çok sevmiştim, hatta üçüncü kitap için seriye tekrar başladım, dizisini de bir araştırayım.


Gerilim Dizisi “The Passage”a İlham Veren Serinin Son Kitabı Türkçede

The Passage dizisine de ilham veren Hiçlikten Gelen Kız üçlemesinin son kitabı olan “Aynalar Şehri”, Doğan Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Başa dönün