Barış Müstecaplıoğlu “Gerçekler Kırıldı” İsimli Öykü Kitabıyla Yeniden Aramızda

Yerli fantazyanın öncü isimlerinden Barış Müstecaplıoğlu, yeni öykü kitabı "Gerçekler Kırıldı" ile bizleri renkli, şaşırtıcı ve efsunlu bir dünyada yolculuğa çıkarıyor.

Özellikle fantastik kurgu türünde 2000’lerin başında kaleme aldığı Perg Efsaneleri serisiyle tanıdığımız ve daha sonra farklı türlerde de birçok kitabını okuma şansına eriştiğimiz Barış Müstecaplıoğlu bu sefer bir öykü seçkisiyle geliyor karşımıza.

Kaleme aldığı son kitabı “Hayallere Ulaşma Rehberi“nden sonra kurgularıyla tekrar aramızda olan yazarımız, Gerçekler Kırıldı ile günümüze ve insanlık hallerine yepyeni açılardan bakma özgürlüğü sunuyor

Fantastik edebiyat, bilimkurgu gibi temaları olan bu öykülerde ayrıca daha önceki kitaplarından tanıdığımız ve aşina olduğumuz yerlere de götürüyor bizleri.

Gelin tanıtımına bir göz atalım:

Fantastik edebiyatın ve bilimkurgunun renkli, şaşırtıcı, efsunlu dünyasında dolaşmaya hazır mısınız?

Yerli fantazyanın öncüsü Barış Müstecaplıoğlu bu kez öyküleriyle okurları düşsel dünyalara taşıyor: Distopik bir İstanbul’a, gizemli gezegenlere, hayal gücünün sınırlarını zorlayan Perg ve Delkarna diyarlarına… Büyücüler, uzaylılar, hayaletler, şamanların yol arkadaşlığında türün tüm zenginliğini yansıtan şahane bir yolculuk Gerçekler Kırıldı… Bu sıra dışı öyküler, bizlere günümüze ve insanlık hallerine yepyeni açılardan bakma özgürlüğü sunuyor.

Toplamda 232 sayfadan oluşan eser Doğan Kitap etiketiyle raflardaki yerini almaya başladı bile. Şimdiden iyi okumalar dileriz.

* * *

Barış Müstecaplıoğlu ile “Hayallere Ulaşma Rehberi” Üzerine

  • 47
    Shares
GÖZ ATIN  Kemik Saatler: Zamansızlığın İçinde Ruhun Ölümsüzlüğüne Hakim Olmak

Stranger Things Kitap

Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Barış Müstecaplıoğlu “Gerçekler Kırıldı” İsimli Öykü Kitabıyla Yeniden Aramızda için 1 yorum


Barış Müstecaplıoğlu “Gerçekler Kırıldı” İsimli Öykü Kitabıyla Yeniden Aramızda

Yerli fantazyanın öncü isimlerinden Barış Müstecaplıoğlu, yeni öykü kitabı “Gerçekler Kırıldı” ile bizleri renkli, şaşırtıcı ve efsunlu bir dünyada yolculuğa çıkarıyor.

  • 47
    Shares

 

 

Başa dönün
Daha fazla Edebiyat
Joe Hill’in Meşhur Romanı ŞE7T4N, İthaki’nin Karanlık Kitaplık Dizisine Katıldı

İthaki Yayınları’nın Karanlık Kitaplık dizisine tüyler ürpertici bir macera daha ekleniyor! İlk olarak 2013 yılında...

Kapat