in

Barut Büyücüsü Üçlemesi, “Güz Cumhuriyeti” ile Sona Eriyor

Brian McClellan’ın İthaki Yayınları etiketiyle okuduğumuz Barut Büyücüsü serisi, üçüncü kitabı “Güz Cumhuriyeti” ile sona eriyor.

Hem yazım tarzı, hem de kurduğu orijinal büyü sistemleri ve kurgularıyla Brandon Sanderson‘a oldukça benzetilen yazar Brian McClellan, üniversite yıllarında bizzat Sanderson’dan yaratıcı yazarlık dersleri aldığı için bu benzerliği oldukça doğal karşılıyoruz.

Teknolojiyle büyünün harmanlanıp, barut ve mermilerin kontrol edildiği büyücülerin var olduğu serinin son kitabı olan Güz Cumhuriyeti‘nin arka kapak yazısı ise şöyle:
BARUT BÜYÜCÜSÜ ÜÇLEMESİ SONA ERİYOR…

Feldmareşal Tamas ülkesine döndüğünde Adro’nun başkentini tarihinde ilk defa yabancı bir işgalcinin elinde buldu. Oğlu kayıptı, müttefikleri saydığı kişiler dost mu düşman mı belli değildi ve destek kuvvetlerinin gelmesine daha haftalar vardı.

Cephede ise Adro ordusu iç çekişmelerine yenik düşmüş, Kez işgalcilerine karşı değil, birbirlerine karşı savaşıyorlardı. Kaçırılmış oğlunun peşinden giden Adamat bu çekişmenin ortasına düştü. Eskiden dost sandığı kişiler tarafından ihanete uğrayan Taniel Çift Atar’ın da Adro’nun bu savaştan tek parça çıkabilmesi için elinden geleni yapması gerekiyordu.

BİR DE İŞİN İÇİNE TANRILAR GİRİNCE…

Brandon Sanderson’ın edebi vârisi McClellan’ın teknolojiyle büyüyü birleştiren bu zengin dünyasında, barut ve mermileri kontrol edebilen büyücülerin karşısında kim durabilir ki?

“Yaratıcı bir büyü sistemi, soluk soluğa bir kurgu, ilgi çekici bir dünya.”
-BRANDON SANDERSON

“Silahlar, kılıçlar ve büyü bir arada? İnsan daha ne ister ki? Ya heyecan dolu aksiyon, hafızalara kazınan karakterler ve tekrarlanması güç bir başarı? Brian McClellan bu işi biliyor.”
-BRENT WEEKS
Kitabın çevirmenliğini serinin diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitapta da Cihan Karamancı, editörlüğünü ise Setenay Karaçay üstlenmiş. İthaki Yayınları etiketiyle çıkan Güz Cumhuriyeti ön siparişe açıldı, seriyi takip edenlere duyurulur!

Oyla!

Zeynep Hantik

Boş zamanlarında çizimler yapıp, öyküler yazan bir okurum. "Madem ki her şeyin sonu gözyaşı olacak, en azından istediğimi yapmalıyım," diyen Rothfuss'a olan sevgimin sonsuz, söylediği sözü çok fazla benimsemiş olduğumu da söylemeden geçemeyeceğim. Fantastik, bilimkurgu ve bilgisayar oyunlarına olan ilgim her geçen gün artmakta, bunlar hakkında konuşup tartışabildiğim bir yerde olduğum için son derece mutlu yaşamaktayım.

1 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for alper alper dedi ki:

  İkinci bir üçleme daha varmış.

  Gods of Blood and Powder

  1. Sins of Empire (2017)
  2. Wrath of Empire (2018)
  3. Blood of Empire (2019)

  Ayrıca yine Barut Büyücüsü evreninde geçen sekiz kısa roman ve öykü varmış.

  • Hope’s End (2013)
  • The Girl of Hrusch Avenue (2013)
  • Forsworn (2014)
  • The Face in the Window (2014)
  • Servant of the Crown (2014)
  • Murder at the Kinnen Hotel (2014)
  • Return to Honor (2015)
  • The Siege of Tilpur (2015)

  ilk üçleme çok satmadı gibi muhtemelen İthaki bunları yayınlamaz ama umarım ikinci üçlemeyi yayınlarlar. Goodreads da ikinci üçleme için de çok olumlu şeyler yazılmış.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Kayıp Rıhtım’ın Yeni Forumu Yayında!

Vincent’ten Sevgilerle: Sanat Taklit Edilebilir mi?