in

Doğukan İşler’den Binbir: Bitmeyecek Bir Romanla Edebi Oyun Zamanı

Doğukan İşler yeni romanı Binbir ile raflarda. Sahi Kitap etiketini taşıyan eser, okuru bitmeyecek edebi bir oyuna çağırıyor.

Binbir - Doğukan İşler
- Reklam -
- Reklam -

Doğukan İşler yeni kitabı Binbir ile okurun karşısına çıkıyor. Eser, Sahi Kitap etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

1988 Antalya doğumlu Doğukan İşler, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon, Marmara Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi aldı. Öyküleri, eleştirileri ve denemeleri çeşitli dergilerde yayımlandı. İşler’i aynı zamanda Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi’ndeki öyküleri ile de hatırlıyoruz.

Öykü Yapım Çalışmaları, Rüya Kadar, Kekeme Hamlet, Dünya Kiracısı, Yanlış Masalcı Bay YaLNış, Annemin Gölgesi ve ATsronot Dıgıdık kitaplarını kaleme aldı. Çoğunlukla öyküleri ve çocuk kitapları ile tanıdığımız Doğukan İşler, şimdi bir roman ile bizlerle oluyor.

- Reklam -

“Bana bu BİNBİR anlatının kapılarını açan, büyük öykücü Orhan Duru için…” ithafı ile açılan eser okuru edebi bir oyuna çağırıyor.

Binbir – Doğukan İşler | Arka Kapak Tanıtımı

Binbir - Doğukan İşler

Ben bir tavuğum ve hikâyeler yumurtlarım sizlere.
Yalnız beyaz ya da kahverengi değil, renk renk, her renkten, bazen de karışık renklerde, rengârenk yumurtalar, hepsi birbirinden farklı güzellikte hikâyelerdir bunlar. Dikkat edin ama hikâyelerime, inceciktir kabukları, kırılgandır. Boşa gitmesin anlattıklarım.

Yazamayan bir yazar, Şehrazat’ı bulmanın peşinde. Dokuz parmaklı bir komiser, ardı ardına işlenen cinayetleri çözmenin derdinde. Bir çocuk, babasını soruyor televizyonun altındaki dolapta uyuyan annesine.

Kim hangi hikâyeyi anlatıyor, kim nasıl ölüyor anlatılan hikâyeler bitmedikçe, kim yazıyor tüm bu olup bitenleri?

- Reklam -

Öyle mi? Gerçek mi?

Öyküleriyle tanıdığımız Doğukan İşler, şimdi de kısa ama bitmeyecek bir romanla okurlarını edebi bir oyuna davet ediyor. BİNBİR kere anlatılan tüm o anlatılar, dönüp dönüp aynı kelimeler, dönüp dönüp aynı kaderler… Bembeyaz bir kâğıt var önümüzde ve daktilo! Elbette.

Toplamda 120 sayfadan oluşan roman geçen günlerde raflardaki yerini almaya başladı. Editörlüğünü Cem Tunçer’in, kapak ve sayfa tasarımını Gülay Tunç’un üstlendiği eser Sahi Kitap imzası ile yayımlandı.

Doğukan İşler ve eserleri hakkındaki yorumlarınızı bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

new avengers çizgi roman kapak

New Avengers: Dağıtılan Ekip Kingpin’e Karşı Yeniden Bir Arada

maymunlar

Maymunlar Farklı Türlerle Kolay İletişim Kurabilmek için Aksanlarını Değiştiriyor