in

Black Mirror Kitabının Yazarları Açıklandı

Dünya çapında hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Black Mirror’ın kitabında da tıpkı dizide olduğu gibi farklı farklı yazarlar kalem oynatacak. Tanıdık isimler de var.

black mirror 4. sezon inceleme

Gelişen teknoloji ve küresel iletişim araçlarının insan hayatındaki etkilerini eleştirel bir bakış açısıyla ekrana yansıtan distopik televizyon dizisi Black Mirror‘ın kitap uyarlamasında yer alacak yazarlar açıklandı. Hatırlayacağınız gibi, dizinin kitap uyarlamasının yapılacağı haberi bizlere direkt olarak serinin yaratıcısı Charlie Brooker tarafından geçtiğimiz yazın başlarında verilmişti.

Tıpkı serinin her bölümünü farklı senaristlerin yazması gibi kitaptaki hikâyeler de farklı yazarlar tarafından kaleme alınacak.

Oyla!

İhsan Çağatay Boz

1991 yılında geldiğim bu dünyanın mevcut gerçekliğinden hiçbir zaman memnun olmamam hasebiyle oyunların ve kitapların sonsuz dünyasında yaşarken, her şeyi istediğim şekilde bükebildiğim öyküler yazıyorum. Tarih ve felsefenin yanı sıra insanlığın nükleer savaşlar, durdurulamayan virüsler veya kontrolden çıkan yapay zeka ile intihar ettiği veya karanlığa gömüldüğü eserlere de ilgim ve takdirim sonsuz. Son olarak, George Romero ile başlayan zombi sevdam katlanarak devam etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kara Böcek: 1930’ların İstanbul’unda Bir Süper Kahraman

Lacivert Öykü ve Şiir Dergisi’nin Yeni Sayısında “Distopya” Var