in

Cemil Kavukçu’nun Yeni Öykü Kitabı “Boş Zamanlar” Çıktı

Cemil Kavukçu, yeni öykü kitabı “Boş Zamanlar” ile okurların karşısına çıkıyor. Eser, Can Yayınları etiketiyle yayımlanıyor.

Boş Zamanlar - Cemil Kavukçu
- Reklam -
- Reklam -

Cemil Kavukçu imzalı Boş Zamanlar raflardaki yerini almaya başladı. Can Yayınları’nın Çağdaş Serisi kapsamında yayımladığı öykü kitabı, okurla buluşuyor.

Ödüllü yazar Cemil Kavukçu, yeni eseri Boş Zamanlar ile yeniden raflarda.

1951 yılında Bursa’da dünyaya gelen Cemil Kavukçu, Patika adlı eseriyle 1987’de Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü’ne layık görülmüştü. Yazar, 1996’da Uzak Noktalara Doğru ile Sait Faik Hikâye Armağanı’na, 2009’da Angelacoma’nın Duvarları ile de Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’ne değer bulunmuştu.

- Reklam -

Yazarın baskısı bulunmayan eski eserleri yeni edisyonlarla tekrar gün yüzüne çıkartılırken Kavukçu’nun yeni çalışmaları da okurlarla buluşmayı sürdürüyor.

Cemil Kavukçu, “gerçeklikle yaşananlar arasındaki uçuruma dikkat çektiği” yeni kitabı Boş Zamanlar’da, toplumun farklı kesimlerinden insanların hikâyelerine odaklanıyor. Eser; aile, taşra, bağımlılık, iç çatışma gibi temaları ele alıyor.

Kitapta yer alan öykülerin başlıkları şu şekilde: Çıkşir, Boş Zamanlar, Fayık ve Diğerleri (N’apıcaz Fayık, Kurbağa, Amca İhsan), Zaten Gitme Diyen de Yok.

Boş Zamanlar – Cemil Kavukçu | Arka Kapak Tanıtımı

Boş Zamanlar - Cemil Kavukçu

Burası neden çok tanıdık geldi sana? Çocukluğunun ıssızlığını bulman ve unuttuğun kokuları duymandan olsa gerek. Evlerden birinde biber kızartılıyor, sokak aralarında çocuklar oynuyor, yaşlı kayalar ise acı çekiyordu. Girdiğin bir kahvede ortaya verdiğin selam askıda kaldı. Müşterisi değişmeyen mekânın yabancısısın.

- Reklam -

Boş Zamanlar edebiyatımızın usta öykücüsü Cemil Kavukçu’nun yeni kitabı. Küçük ayrıntılardan katı gerçekleri çekip çıkaran, gölgesi koca bir yaşama vuran bir anıyı ince ince işleyen yazar her zamanki gibi iç dünyaların derinlerine nüfuz ediyor.

Toplumun farklı katmanlarından kişilerin sanrılı gerçekliklerine, sıkıntı ve çilelerine, bağımlılıklarına, yaşadıkları küçük yerlerden kurtulma hayallerine ve sürgün edilmişliklerine ışık tutan yazar bir kez daha görünürdeki gerçeklik ile yaşananlar arasındaki uçurumları gözler önüne seriyor.

Toplamda 80 sayfadan oluşan eserin editörlüğünü Cem Alpan, düzeltisini Mert Tokur, sayfa tasarımını Atahan Sıralar üstleniyor.

Yayınevinin Cem Alpan editörlüğünde hazırlanan Çağdaş Serisi kapsamında yayımlanan diğer kitaplara buradaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Cemil Kavukçu eserleri ve yazarın yayımlanan son kitabı Boş Zamanlar hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Outer Range 2 sezon onay

Amazon’un Neo-Western Gizem Dizisi “Outer Range” 2. Sezon Onayı Aldı

Netflix Yeni Bir Rekora İmza Attı

Netflix’ten Yeni Rekor: Dijital Yayın Devi, 3. Çeyrekte Tam 1.026 Bölüm Dizi Yayınladı