in

Brandon Sanderson’ın Beklenen Kitabı “Savaşkıran” Ön Siparişte!

Brandon Sanderson hayranlarına müjde! Uzun zamandır merakla beklediğimiz Savaşkıran (Warbreaker) sadece birkaç gün sonra raflarda!

savaskiran ust
- Reklam -
- Reklam -

Son yıllarda gerek üretkenliği gerekse de engin hayal gücüyle fantastik edebiyata âdeta damga vuran, adı şimdiden bu türün ustalarıyla birlikte anılan Brandon Sanderson‘ın çok uzun bir süredir dilimize çevrilmesini beklediğimiz Savaşkıran (Warbreaker) romanı Akılçelen Kitaplar tarafından ön siparişe açıldı.

Yurt dışında ilk kez 2009’da yayınlanan romanda Prenses Vivenna ile Prenses Siri adında iki kardeşin yaşadıklarına tanık oluyoruz. Kitap insanların çevrelerindeki renkleri emebildiği ve bunu büyü yapmak için kullanabildiği bir sisteme sahip.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle:

- Reklam -

Savaşkıran – Brandon Sanderson | Arka Kapak Tanıtımı

savaskiranHallandren’in başkenti T’Telir… Güneşli sokaklarında dolanan ve rengârenk kıyafetler giymiş insanların, tanrı olarak yeniden doğan kahramanlara taptığı bir sahil şehri. Sessiz ve gizemli Tanrı Kral’ın liderliğindeki tapınak, yaşamaya devam etmeleri ve daima genç kalmaları için halk tarafından bağışlanan hayat gücü, yani Nefes sayesinde varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Idris’e sürülmüş olan eski kraliyet ailesi, gönülsüzce de olsa, prenseslerden birini Tanrı Kral ile evlendirmek zorunda. Ancak T’Telir’e gelen prenses ne şehri beklediği gibi bulacak ne de tahmin ettiği gibi bir evlilik yapacak. Prensesin tek dostu, Idris’le bir savaş çıkmasından endişe eden ve kendi kutsallığından şüphe duyan bir tanrı: Işıktını.

Bütün bunlar olup biterken Gecekanı isminde bilinçli bir kılıç taşıyan ve renkleri kullanarak Nefesin gücünü odaklayan Hallandren, büyüsüyle gizli kapaklı işler çeviriyor ve gizli planları, belki de tüm dünyayı değiştirecek…

- Reklam -

“Tekinsiz dostluklar, karanlık entrikalar ve tehlikeli büyüler üzerine çok güçlü bir hikâye anlatan, bağımsız bir roman. Karmaşık ve ikna edici karakterleri, muhteşem bir dünyayı ve incelikli bir mizahı aynı potada eriten Sanderson, ilgi çekici ve olağanüstü bir macera yaratmış.”
-Publishers Weekly

Çevirisini daha önce yazarın Lejyon kitaplarını da dilimize kazandıran Deniz Evliyagil‘in üstlendiği 580 sayfalık Savaşkıran 21 Haziran’da çıkıyor.

Şimdiden keyifli okumalar!


Yeni haberler için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

57 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Firtinakiran Firtinakiran dedi ki:

  Şükür kavuşturana :dancer:t2::dancer:t2::dancer:t2:!

  O zaman sorumu burada da sormak istiyorum :slight_smile: Çünkü bu sorunun cevabı her şeyi etkileyecek.

 2. Avatar for Netero Netero dedi ki:

  Savaşkıran’ın Brandon Sanderson isimli kitabı nihayet çıktı. :face_with_raised_eyebrow:

 3. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

  Sonunda Nightblood görebileceğiz

 4. Avatar for cankutpotter cankutpotter dedi ki:

  Valla Lejyon’da gayet başarılı bir iş konmuştu ortaya bence. Burada da eğer Nightblood kapaktaki gibi Gecekanı diye çevrilmişse müthiş olur bence, ayrıca Işıktını ne güzel bir uyarlamadır arkadaşlar, aman aman yani! :slight_smile: Almak için sabırsızlanıyorum! Ha yakın zamanda bayağı büyük bir kitap alışverişine girmiştim bir arkadaşımla ama bakalım…

 5. Avatar for yafeshan yafeshan dedi ki:

  Alip okudunuz mu dostlar. Ceviri falan nasil? Karakterleri hikayeyi begendiniz mi?

  Yorumlar nerede ahali!

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

52 cevap daha var.

Çağdaş Türk Edebiyatı Eserleri İngilizce Çeviri Koç Üniversitesi Yayınları

Çağdaş Türk Edebiyatı Eserleri İngilizceye Çevriliyor

ask ve olum sarkilari inc

Aşk ve Ölüm Şarkıları: Aşk Kadar Karmaşık Bir Derleme