in

Büyü Okulu ve Diğer Öyküler: Michael Ende’nin Tüm Hikâye ve Masalları Bir Arada

Bitmeyecek Öykü ve Momo’nun yazarı Michael Ende’den Büyü Okulu ve Diğer Öyküler geliyor. Yazarın tüm hikâye ve masalları bir arada!

Büyü Okulu ve Diğer Öyküler - Michael Ende
- Reklam -
- Reklam -

Michael Ende imzalı tüm öykü ve masallar aynı kitapta bir araya geliyor. Büyü Okulu ve Diğer Öyküler adlı eser Pegasus Yayınları etiketi ile Türkçeye kazandırılıyor.

Özellikle Bitmeyecek Öykü ve Momo adlı romanları ile her yaştan okurun gönlünü çalan Alman yazar Ende, 1929 – 1995 yılları arasında süren yaşantısına unutulmayacak pek çok eser sığdırdı.

Eserleri 40’tan fazla dile çevrilen, defalarca sinema, opera ve tiyatroda sergilenen Michael Ende fantazi edebiyatı ve çocuk edebiyatında önemli bir yere sahip.

- Reklam -

Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı dahil pek çok ödüle sahip olan yazarın Özgürlük Hapishanesi, Ayna İçinde Ayna ve Cim Düğme ve Lokomotifçi Lukas gibi pek çok eseri bulunmakta.

Yazarı dilimizde Kabalcı ve Kırmızı Kedi gibi yayınevlerinden okuduk. Pegasus Yayınları, Büyü Okulu ve Diğer Öyküler ile okurla buluşan taraf oldu.

Orijinal adı Die Zauberschule und andere Geschichten olan eser ilk olarak 1994’te yayımlandı.

Büyü Okulu ve Diğer Öyküler - Michael Ende

- Reklam -

Büyü Okulu ve Diğer Öyküler – Michael Ende | Arka Kapak Tanıtımı

Çocuklar ve yetişkinler için 
eşine az rastlanır bir okuma deneyimi:
Michael Ende’nin tüm hikâye ve masalları aynı kitapta. 

İstekler Ülkesi’nin nerede olduğunu biliyor musun? Ya tuhaflıklarla dolu Saçmalıklar Ülkesi’ni? Belki de Rüyayiyen ya da Küçük Soytarı Kuklası gibi eğlenceli kahramanlarla tanışmak istiyorsundur.

İster yavaş ama emin adımlarla ilerleyen Sakin Tosbağa Ağıraksakgil, ister Çıplak Gergedan Norbert Kalıngerdan, Filemon Derisikatlı ya da Küçük Soytarı kuklası olsun, Michael Ende’nin tüm öykülerinde sıradışı kahramanlar bize büyü dolu ve yabancı diyarlardan öyküler anlatır. Michael Ende’nin öykülerinin ve masallarının tümünü içinde barındıran bu antoloji hem çocukların hem de yetişkinlerin tekrar tekrar okuyacağı ve yıllarca elinden bırakamayacağı büyüleyici bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Çevirmenliğini Dr. Saffet Günersel’in üstlendiği kitap toplamda 272 sayfadan oluşuyor. Regina Kehn tarafından resimlenen eser Ağustos 2020 tarihi itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Peki siz Michael Ende eserleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yazarın bütün öykü ve masallarını aynı kitapta okumak sizce nasıl bir deneyim olacak? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Momo İncelemesi: Zaman Hırsızlarıyla Nasıl Baş Edilir?

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Toy Story Oyuncak Hikayesi

Toy Story Dünyasında Oyuncaklar Ölebilir mi? Filmin Yönetmeni Açıkladı

The Last of Us HBO Dizi

The Last of Us Dizisi Oyunun Öyküsünü Genişletecek