in

Cadının Yüreği: Genevieve Gornichec’ten Buz Devi Cadı Angrboda’nın Hikâyesi

Genevieve Gornichec imzalı “Cadının Yüreği” raflardaki yerini aldı. İthaki Yayınları etiketiyle çıkan kitap, kadim İskandinav tanrılarının puslu diyarına uzanan benzersiz bir yolculuk vadediyor. | Ön Okuma

Cadının Yüreği - Genevieve Gornichec
- Reklam -

Cadının Yüreği Türkçe raflarındaki yerini aldı. Genevieve Gornichec imzalı kitap, İskandinav mitolojisinin göz ardı edilen ancak kıyametin gelmesinde doğrudan rol oynayan buz devi cadı Angrboda’nın hikâyesini konu alıyor.

Ohio Eyalet Üniversitesi’nin Tarih bölümünden mezun olan Genevieve Gornichec, ilgisini çeken Vikingler üzerine uzmanlaştı ve böylece kaleme aldığı ilk kitabı Cadının Yüreği ortaya çıktı. Orijinal adı The Witch’s Heart olan eser, sürgün edilmiş bir cadının gittiği yerde efsanevi düzenbaz tanrısı Loki’ye aşık olmasını ve ardından yaşananları anlatıyor.

İthaki Yayınları etiketiyle dilimize kazandırılan kitabın kitabın tanıtım yazısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

- Reklam -

Cadının Yüreği – Genevieve Gornichec | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Cadının Yüreği - Genevieve Gornichec

Derler ki, yaşlı bir cadı yaşarmış doğuda…

Bu cadı güneş ve ayı kovalayan kurtlar getirmiş dünyaya. Derler ki, Asgard’a gitmiş ve üç kez ateşe verilmiş, üç kez yeniden doğmuş kaçmadan önce. Derler ki, eşsizmiş büyüsü, kâbusuymuş tanrılar tanrısı Odin’in bile. Derler ki, yaralı dudakları ve sivri dili olan bir adamı sevmiş, Loki derlermiş adına. Derler ki, doğurduğu çocuklar tanrıların alacakaranlığını, Ragnarök’ü getirmiş. Ve yine derler ki, kendisi direnmiş Ragnarök’ün alevlerine sonuna kadar, kalbi dışında her şey bir kez daha küle dönene kadar. Ancak kimisi onun hâlâ yaşadığını söyler.

İnsanlar ölür, tanrılar ölür ama o yaşamaya devam eder…

Cadının Yüreği’nde Genevieve Gornichec, İskandinav mitolojisinin göz ardı edilen ancak kıyametin gelmesinde doğrudan rol oynayan buz devi cadı Angrboda’nın hikâyesini anlatıyor. Loki’nin Asgard tanrılarından gizlediği eşi; Fenrir, Hel ve Jormungundr’un annesi; Odin’in alt edemediği rakibi Angrboda, bu kibirli tanrılar dünyasında kendi destanını yazma fırsatına ilk kez kavuşuyor.

- Reklam -

Cadının Yüreği Hakkında Ne Dediler?

“Madeline Miller’ın Ben, Kirke’sini sevenler için birebir.” –Library Journal

“Neil Gaiman’ın İskandinav Mitolojisi’ni ve Joanne M. Harris’in Loki romanlarını seven okurlar için eşsiz bir yeniden anlatım.” –Booklist

“Kadim İskandinav tanrılarının puslu diyarına uzanan benzersiz bir yolculuk. Kitabın merkezinde ise sevdiklerini korumak için çağlar boyunca fedakârlıklar yapan bir cadı duruyor.” –Margaret George

Romanın ilk sayfalarını içeren ÖN OKUMAsı için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Toplamda 336 sayfadan oluşan kitabın çevirmenliği Ceren Gürein, yayına hazırlığını ise Berna Ece Gündüz ile Hatice Elif Kılıç üstleniyor. Kapak uygulamasında ise İthaki Yayınları’nın çoğu işinde görmeye alıştığımız Hamdi Akçay var. Cadının Yüreği, 19 Ocak 2022 tarihi itibarıyla raflardaki ve dijital kitap satış sitelerindeki yerini almaya başladı.

Cadının Yüreği’nin konusunu sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

neil gaiman lucifer dizisi boykot

Neil Gaiman, Lucifer Dizisini ‘Şeytana Özendirdiği’ İddiası ile Boykot Eden Aktivistlere Teşekkür Etti

Machu Picchu antik kenti yeni keşif LIDAR

Machu Picchu Antik Kentindeki Gizli Yapılar Lazer Teknolojisi Sayesinde Keşfedildi