in

Hayali Bir Metal Topluluğunun Tuhaf Hikâyesine Odaklanan “Canım Şeytan” Çıktı

Berkan M. Şimşek yeni romanı Canım Şeytan ile raflarda. Eser, hayali bir metal komünitesi üstünden topluluk olma fikrini sorguluyor.

Canım Şeytan - Berkan M. Şimşek

Berkan M. Şimşek yeni romanı Canım Şeytan ile raflardaki yerini alıyor. Eser, Alfa Yayınları etiketiyle okurun karşısına çıkıyor.

1991 doğumlu Berkan M. Şimşek’i daha önce 2017 yılında Dünya Polisiye Teşvik Ödülü’ne de layık görülen Leopold’un Sabunu (Koç Üniversitesi Yayınları) ile okuma fırsatı bulmuştuk. Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu olan Şimşek ayrıca 2019’da Şaklaban, 2020’de ise Dünyanın Muhtemel Sonları ile Storytel’de sesli kitapları ile yer aldı. Yazar aynı zamanda 9 Postmodernist Öykü adlı koleksiyonda da bir metni ile yer aldı.

Şimdilerde bir yayınevinde Dış Telif Şefi olarak çalışan Berkan M. Şimşek, öğrencilik yıllarında deneysel edebiyata ağırlık veren Kırtıpil adlı dergiyi yayıma hazırladı. Metin Deneyleri Alanı’nın kurucu direktörlüğünü yaptı.

Yazarın Leopold’un Sabunu’ndan sonraki ikinci matbu romanı Canım Şeytan, Alfa Yayınları tarafından yayımlandı.

Canım Şeytan – Berkan M. Şimşek | Arka Kapak Tanıtımı

Canım Şeytan - Berkan M. Şimşek

Karanlık, absürt, muzip.

Şehrin dışındaki bir sanayi bölgesinde metal müzik hayranlarının kalesi olan Merkez, toplu intihar olaylarıyla çalkalanmaktadır. Hepsinin ortasında da yarı beyaz yakalı-yarı metalci Haldun, gönülsüz bir dedektiflik macerasına atılarak hem Merkez’e sızdığı düşünülen sivilleri, hem meçhul bir tedarikçiyi, hem de ortadan kaybolan bir müzisyeni aramaya başlar.

Canım Şeytan, hayali bir metal komünitesi üzerinden “topluluk olma” fikrini sorguluyor, bizleri bir arada tutan farazi ipleri alaya alıyor. Berkan M. Şimşek, ilk romanı Leopold’un Sabunu’yla açtığı kendine has kulvarda sıkı bir tempoda koşarak incelikli bir evren yaratıyor.

Toplamda 378 sayfadan oluşan eser geçen haftalarda raflardaki yerini aldı. Seçkin Erdi’nin editörlüğünü üstlendiği romanın kapak tasarımı ise Füsun Turcan Elmasoğlu’na ait.

Berkan M. Şimşek ve yeni romanı hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Çakmaktaşlar Bedrock yeni

Çakmaktaşlar, Yeni Çizgi Dizi “Bedrock” ile Geri Dönüyor

Sweet Tooth inceleme

Sweet Tooth Fragmanı: Netflix’in DC Comics Uyarlaması Dizisi Yolda