in

Cehennemde Kahvaltı: Uğur Karabürk’ten Eski Kitapların İzinde Fantastik Bir Macera

Uğur Karabürk’ün ilk romanı Cehennemde Kahvaltı raflardaki yerini aldı. Eser, Sapiens Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Cehennemde Kahvaltı - Uğur Karabürk

Uğur Karabürk imzalı fantastik roman Cehennemde Kahvaltı çıktı. Eser, Sapiens Yayınları etiketiyle okurla buluşuyor.

Cehennemde Kahvaltı, yazarın ilk kitabı olma özelliğini de taşıyor. İstanbul doğumlu Uğur Karabürk, öyküleriyle çeşitli dergilere okurun karşısına çıktı. Şimdiyse ilk romanı ile raflara geliyor.

Eski kitaplar, gizemli olaylar, Azrail ve intihar girişimleri. Uğur Karabürk ilk matbu kitabında okuru büyülü bir maceraya davet ediyor.

Cehennemde Kahvaltı: Uğur Karabürk | Arka Kapak Tanıtımı

Cehennemde Kahvaltı - Uğur Karabürk

Kitapların arasında yaşayan bir adam var.

Bir yanında Saramago, karşı koltukta Tolstoy…

İnsanlardan kaçmak için çabalıyor adam, her güne başka bahane.

Sonuçsuz intiharlar peşinde koşuyor bir süre, başaramayınca bırakıyor.

Ürpertili yürüyüşleri var sahafla ev arasında.

Gizemli bir adam adımlarını takip ediyor.

Ya da gizemli bir şey…

Bir gölge…

Tüyleri diken diken.

Cehennemde Kahvaltı dert olan edebiyatı, yaşamın üç hâlini, dünyaya inen meleğin eski model arabasında akıp giden hayatın muhasebesini tutuyor.

Kitapları sever misiniz?

Peki ya Azrail’i?

Cehennemde Kahvaltı – Tadımlık

Sessizlik bitince, müzeye elbiseleri rüküş mü rüküş bir kişi girdi. Hemen güvenlik görevlisine doğru yöneldi. Güvenlik görevlisi kendisinden beklenildiği üzere, “Hoş geldiniz efendim buyurun!” dedi. Gizemli kişi uzun ceketinin cebinden odun desenli bir şemsiyeye dokundu. Gözleri titredi çocukluk özlemine gitti, içi birden cız etti. Elbette bu yüzden geçmişe yolculuğu sevmiyordu. Eldiven eşliğinde şemsiyeyi güvenlik görevlisine yöneltti. “Şüphesiz şemsiyede gizli,” dedi. Güvenlik görevlisi şöyle bir şemsiyeyi süzüverdi. Küçük ve ilginç bir şemsiye… Hem de odun desenli… Gizemli kişi kısık sesle, “Beynimin içindeki ön sol lobun çevresinde bir şey eksik,” dedi. “Bunu bilse bilse sizin müze müdürü bilebilir. O şimdi Nerede?” Müze müdürü oturmuş, keyifli keyifli purosunu içiyordu. Son bir puro. Kibritler bitmişti. Diğer puro bu sebepten ötürü içilemeyecekti. (…)

Toplamda 99 sayfadan oluşan romanın editörlüğünü ve kapak tasarımını Semih Doğan üstleniyor. Kitabın grafik uygulaması ise Ömür Aydın’a ait.

Peki siz yeni bir fantastik kitap ile tanışmaya hazır mısınız? Eser hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhıtm Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Konusu Resmi Özet

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Konusu: Resmi Özet Ortaya Çıktı

I. Kılıçarslan'ın Kayıp Mezarı Diyarbakır

I. Kılıçarslan’ın Kayıp Mezarı Diyarbakır’da Bulundu: Anadolu Selçuklu Sultanı’nın Mezarı Keşfedildi