in

Asırlık Kitap “Çin Masalları” Türkçeye Kazandırıldı

Frederick Herman Martens’in 1921 yılında kaleme aldığı “Çin Masalları”, Karakarga Yayınları etiketiyle bizlerle.

Çin Masalları

ABD’li eski müzisyen ve yazar Frederick Herman Martens’in 1921 yılında yazdığı Çin Masalları kitabı artık Türkçe.

Martens 1874 ile 1932 yılları arasında yaşamış bir isim. Yaşadığı dönem boyunca müzikle ve halk masallarıyla ilgilenen yazar, bu doğrultuda kitaplar yazmış. Yazarın Çin Masalları dışında İsveç’in ve Norveç’in halk masallarıyla ilgili eserleri de mevcut.

Martens’in iki kardeş üzerinden Çin kültürüne dair gözlemlerinin yer aldığı kitap okurlarla buluşuyor.

Çin Masalları | Arka Kapak Tanıtımı

cin masallariPeriler, hayaletler, görünmezler,
hayvanlar, insanlar, sular, ağaçlar…

Birbirleriyle denk ve uyumlu bir ilişki içindeki her varlığın, insanlığa açgözlü olmamayı, saygıyı, geleneklere bağlı ve sözüne sadık olmayı öğütleyen hikâyeleri, Çin’de hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından sevilerek anlatılıp dinleniyor.

Kardeşi olan tüm kültürlerden farklı olarak Çin halk masalları, Konfüçyüsçülük, Taoizm ve Budizm etkisiyle daha filozofça bir derinliğe ve ayrıcalığa kavuşuyor.

Karakarga Yayınları etiketiyle çıkan 256 sayfalık eserin çevirmeniyse Servin Sarıyer.  Kitap raflarda yerini aldı bile! Keyifli okumalar.

Ensar Çırak

İzmir'de doğdu. İlkokulda dramayla uğraştı, futbol oynadı. Sonra basketbola sardı ve daha çok sevdiğini anladı. Küçüklüğünden beri oyunlara hasta. Fantastik edebiyat sever. Ortaokulda arkadaşıyla başarısız bir bilim kurgu denemesi oldu. Zamanında bir sürü balığı vardı ama şimdi hiçbiri yok. Şu sıralar İstanbul'da, üniversiteyle uğraşıyor.

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları #4: Günler Haritası

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları “Günler Haritası” ile Geri Dönüyor

sel yayıncilik

Bandrol Krizinden Sonra Sel Yayıncılık’tan Ayrılan Yazarlar