in

Vildan Külahlı Tanış’ın İlk Öykü Kitabı “Çizgide Bir Kukla” Okurla Buluşuyor

Vildan Külahlı Tanış’ın çizginin dışında kalanları hatırladığı “Çizgide Bir Kukla” kitabı Everest Yayınları etiketiyle raflarda.

Çizgide Bir Kukla - Vildan Külahlı Tanış
- Reklam -
- Reklam -

Vildan Külahlı Tanış imzalı Çizgide Bir Kukla raflardaki yerini alıyor. Öykü türündeki eser, Everest Yayınları tarafından yayımlanıyor.

“Sadece Öykü” mottosuyla yola çıkan İshak Edebiyat platformunun kurucularından Vildan Külahlı Tanış’ın ilk öykü kitabı Çizgide Bir Kukla okurla buluşuyor.

1986 yılında Ankara’da dünyaya gelen Vildan Külahlı Tanış, üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Kariyerine öğretmen olarak devam eden Tanış’ın öyküleri Hece Öykü, Edebiyatist, Yazı-Yorum ve Ihlamur gibi dergilerde yer aldı. Yazarın Maydanoz adlı öyküsü PEN tarafından düzenlenen İlkyaz platformunun 17. sayısında İngilizce çevirisiyle birlikte yer buldu.

- Reklam -

Vildan Külahlı Tanış ayrıca İshak Edebiyat sitesinde inceleme ve eleştiriler kaleme alıyor; platformun her yıl düzenlediği öykü antolojilerine katkıda bulunuyor.

Çizgide Bir Kukla – Vildan Külahlı Tanış | Arka Kapak Tanıtımı

Çizgide Bir Kukla - Vildan Külahlı Tanış

“Serçeler kondu fincanların kenarına. Gagasında mektuplar, dilinde haberlerle geliyorlardı. Ne iyi. Tırnağının ucuyla sayıları gösterdi. Üçler, beşler, yediler… Bak işte şurada, görmüyor musun? Yakın zamanda, dedi, tez vakitte. Gözlerini kapattı, dudaklarını fısır fısır kıpırdattı.”

- Reklam -

Yerle göğün arasında yorgun insanlar, birbirine değmeden kendi kuytusunda yaşayan kadın ve erkekler; hastane koridorları, ev içleri, uzayıp giden yollar; kayıplar, mektuplar, sırlar ve hayatın yumuşak yüzlü tarafından gelen affedilmişlikler. Tutkuyla sarılmak kaleme, fesleğeni incelikle sulamak, bir fotoğrafa uzun uzun bakmak, bir umudu inatla yeşertmek. Vildan Külahlı Tanış’ın ilk öykü kitabı Çizgide Bir Kukla, henüz söylenmemiş olanı, çizginin dışında kalanın kucaklanışını müjdeliyor. Kuklanın küçük hareketleri okura uzun, beklenmedik bir yolculuk sunuyor.

Toplamda 112 sayfadan oluşan eserin editörlüğünü Elif Yeşilkaya üstleniyor. Grafikleri Alper Zeki tarafından gerçekleştirilen kitap Mart 2023 tarihi itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Vildan Külahlı Tanış’ın ilk kitabı Çizgide Bir Kukla hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


Gelişmeleri kaçırmamak için Kayıp Rıhtım’ı Google News’ten de takip edebilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Daredevil Born Again 2. Sezon

Vincent D’Onofrio Açıkladı: “Daredevil: Born Again” 2. Sezon Planları Şimdiden Hazır

Killers of the Flower Moon Vizyon Tarihi

Martin Scorsese’nin Yıldızlarla Dolu Yeni Filmi “Killers of the Flower Moon”da Vizyon Tarihi Belli Oldu