in ,

Dünyaca Ünlü Yazar Paul Auster’ın Oğlu, 10 Aylık Kızını Öldürdüğü Gerekçesiyle Tutuklandı

Daniel Auster 10 aylık kızının ölümünden suçlu bulundu. Yazar Paul Auster’ın oğlu, daha önce uyuşturucu nedeniyle ciddi sorunlar yaşamıştı.

Daniel Auster cinayet

Daniel Auster, 10 aylık kızının ölümünden sorumlu tutularak tutuklandı. Ünlü yazar Paul Auster’ın oğlu korkunç bir olayla anılıyor.

Savcılık, Paul Auster ve Lydia Davis’in oğlu Daniel Auster’ın, henüz bir yaşını bile doldurmayan kızı Ruby Auster’ın ölümünden suçlu buldu.

Daniel Auster, kızına ABD’nin New York kentindeki Brooklyn kentinde bulunan evlerinde 1 Kasım’da göz kulak oluyordu. Eve çağrılan sağlık görevlileri, küçük kızı baygın hâlde bulmuştu. Hastaneye kaldırılan Ruby, sonrasında yaşamını kaybetmişti.

Gerçekleştirilen otopsinin sonucunda Ruby Auster’ın yüksek dozda fentanil (morfindan çok daha ağır bir ağrı kesici) ve eroin nedeniyle hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştı.

Olayı inceleyen polis ekipleri, King County Savcılığı ile olan görüşmelerini tamamladıktan sonra yaşanan bu olayın cinayet olduğuna karar verdi.

Daniel Auster İhmal Suretiyle Kasten Adam Öldürmek ile Yargılanacak

İsmi saklı tutulan bir polis sözcüsü basına verdiği demeçte çocuğun uyuşturucu maddelere ne şekilde maruz bırakıldığını bilmediklerini kaydetti. Adli tıp uzmanları da soruşturmanın devam etmesi nedeniyle konuya dair yorumda bulunmadı.

15 Nisan günü tutuklanan baba Daniel Auster, ölüme sebebiyet vermek ve ihmal suretiyle kasten adam öldürmek ile suçlanıyor.

Daniel Auster cinayet suç
Daniel Auster’ın Brooklyn’deki evi.

Bununla birlikte Paul Auster’ın oğlunun başı uyuşturucu ile ilk defa belaya girmedi. 44 yaşındaki Daniel, 1996 yılında Andre Melendez adlı uyuşturucu satıcısının Michael Alig tarafından öldürülmesinde yanında bulunuyordu.

Sessiz kalması için Daniel’e 3 bin dolar sus payı verilmiş, bir süre sessizliğini koruyan Daniel ise nihayetinde suçu itiraf etmişti. Daniel Auster böylece 5 senelik bir denetimli serbestlikle işin içinden çıkmayı başarmıştı. Daniel ayrıca uyuşturucu bulundurmak nedeniyle de yakalanan bir isimdi.

Hakim karşısına çıkmak için hazırlanan Daniel Auster rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Auster’ın rahatsızlığının nedeni ise açıklanmadı.

Daniel Auster’ın Uyuşturucu Alışkanlığı Ailesinin Eserlerine de Konu Olmuştu

Cam Kent, Hayaletler ve Kilitli Oda’dan oluşan New York Üçlemesi, Yanılsamalar Kitabı, Brooklyn Çılgınlıkları ve Ay Sarayı gibi eserlerle tanınan Paul Auster’a New York Times kaynakları ulaştı. 75 yaşındaki yazar konuya dair bir yorum yapmayı kabul etmedi.

Paul Auster’ın 2003 tarihli Kehanet Gecesi (Oracle Night) romanındaki anlatıcı, oğlu uyuşturucu bağımlısı olan bir yazardı. Daniel Auster’ın üvey annesi Siri Hustvedt ise aynı yıl uyuşturucu bağımlısı bir karakteri işleyen What I Loved adlı bir eser kaleme almıştı.

Siz bu korkunç olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: The Independent

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for ivy ivy dedi ki:

    Son Şeyler Ülkesinde kitabından alıntı gibi. Keşke gerçek olmasaymış.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

2022 Proust Yılı ilan edildi

2022 Proust Yılı İlan Edildi: Fransız Yazar 100. Ölüm Yıl Dönümünde Anılıyor

Kara Şövalye’nin En İyi Maceraları: Mutlaka Okumanız Gereken 10 Batman Çizgi Romanı