Gece Yarısı Güneşi Twilight

Dans Dans Dans: Haruki Murakami’nin En Sevilen Romanlarından Biri Türkçede

Haruki Murakami imzalı "Dans Dans Dans" Türkçede. Yazarın en sevilen romanlarından biri olan eser, gizemli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Haruki Murakami yeni bir kitabıyla daha Türkçede. Yazarın altıncı eseri olan ve en sevilen kitapları arasında anılan Dans Dans Dans, her zaman olduğu gibi Doğan Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

İlk defa 1988 yılında Dansu Dansu Dansu adıyla yayınlanan ve 1994 yılında da Dance Dance Dance adıyla Alfred Birnbaum tarafından İngilizceye çevrilen kitap, nihayet dilimize de geldi. Türkçeye 2008 yılında çevrilen Yaban Koyununun İzinde romanının devamı niteliğinde olan eser, ticari bir yazar olarak geçimini sağlayan isimsiz bir kahramanın gerçeküstü talihsizliklerini konu ediniyor.

Kitap, ayrıca içerisinde Rüzgârın Şarkısını Dinle’nin de yer aldığı The Rat adlı serinin de son basamağı.

Ali Volkan Erdemir tarafından dilimize çevrilen kitap, toplam 528 sayfadan oluşuyor.

Dans Dans Dans – Haruki Murakami | Arka Kapak Yazısı

Bu dünya sandığımızdan daha kırılgan ve tekinsiz bir yer…

Adını bilmiyordum. Onunla aylarca birlikte yaşadığım halde. Aslında onunla ilgili gerçekte tek bir şey bile bilmiyordum. Pahalı bir telekız servisinde çalıştığı dışında. Servis, üyelik sistemiyle hizmet veriyordu; kimliği belli düzgün müşteriler dışında kimseyi kabul etmiyordu. Bunun dışında başka işler de yapıyordu. Normal iş saatlerinde küçük bir yayıncıda yarı zamanlı düzeltmenlik, ayrıca yarı zamanlı kulak modelliği.

Özetle çok meşgul bir iş yaşamı vardı. Bir adı vardı elbette. Aslında birkaç ad kullanıyordu. Ama yine de bir adı yok gibiydi. Yağmur gibiydi, bir yerlerden çıkıp gelmiş ve sonra ortadan kaybolmuştu. Geride sadece hatırası kalmıştı.

Haruki Murakami’nin en sevilen romanlarından biri olan Dans Dans Dans’la gizemli bir dünyanın kapılarını açıyoruz. Ortadan kaybolan çekici bir kadın… Yalnızlığını anlamlandırma çabası içindeki bir adam… Sezgileri gelişmiş sıra dışı küçük bir kız… Müzik… Ve kült Murakami romanlarından artık “tanışımız” olan Koyun Adam da bu romandaki yol arkadaşlarımız.

Dans Dans Dans - Haruki Murakami

Roman, Murakami’nin diğer eserlerinin çoğunda olduğu gibi; cinsiyet, cinsellik, kayıp ve terk etme temalarını içeriyor. Okurlarının bildiği üzere bir Murakami romanında erkek kahraman, bir anne, eş veya kız arkadaşını kaybeder. Romanın içerdiği diğer yaygın Murakami temaları teknoloji, yabancılaşma, saçmalık ve insan bağlantısının nihai keşfidir.

GÖZ ATIN  Polisiye Gerilim Türünün Usta İsmi Jean-Christophe Grange Türkiye'ye Geliyor

Hikâyede ayrıca Haruki Murakami bir anagramı olan Hiraku Makimura adlı bir karakter var. Romanın Makimura’sı aynı zamanda en çok satılan kitapları kaleme alan bir yazar olarak resmedilmiş.

Murakami eserleri okuyor musunuz? Yazarın dilini nasıl buluyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da yazabilirsiniz.

* * *

* Haruki Murakami Bir Geceliğine DJ Oldu!

antares
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Dans Dans Dans: Haruki Murakami’nin En Sevilen Romanlarından Biri Türkçede

Haruki Murakami imzalı “Dans Dans Dans” Türkçede. Yazarın en sevilen romanlarından biri olan eser, gizemli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Başa dönün