in

Davetli Listesi: Lucy Foley İmzalı Ödüllü Kitap Türkçede

The New York Rimes tarafından 2020’nin en iyi gerilim romanlarından seçilen Lucy Foley imzalı Davetli Listesi, Epsilon Yayınları etiketiyle çıktı. | Ön Okuma

Davetli Listesi - Lucy Foley

Lucy Foley imzalı Davetli Listesi raflardaki yerini aldı. Epsilon Yayınları’ndan çıkan kitap, okurlara Agatha Christie tarzı bir polisiye gerilim macerası sunuyor.

Lucy Foley, Davetli Listesi ile aynı zamanda 2020 Goodreads Okur ödüllerinde En İyi Gizem ve Gerilim dalında birinciliği elde etti. Orijinal adı The Guest List olan kitap, bir adada düğün için toplanan kişilerden birinin ölümü ve sonrasında yaşananlar konu ediniyor.

Davetli Listesi – Lucy Foley | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

THE NEW YORK TIMES GERİLİM KATEGORİSİNİN ÇOKSATANLARINDAN GOODREADS OKUR ÖDÜLÜ KAZANANI

“BU LİSTEDE OLMAK BAZILARI İÇİN BİR ÖLÜM KALIM MESELESİ”

İrlanda kıyılarındaki bir adada, davetliler hayatlarını birleştiren iki kişiyi kutlamak için toplanıyor. Damat: Yakışıklı ve çekici, yükselen bir televizyon yıldızı. Gelin: Akıllı ve hırslı, bir kadın dergisi sahibi. Şaşaalı düğünlerden beklenen ne varsa karşılığını buluyor: Tasarımcı kıyafetleri, ulaşılması zor, görkemli bir düğün yeri, lüks parti hediyeleri, butik viskiler… Elbette cep telefonunuz çekmeyebilir, adaya ulaşmak için boyunuzu aşan dalgalarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz, ancak her ayrıntısı ustalıkla planlanmış bu düğünde yer almak, birçokları için bir ölüm kalım meselesi… Elbette, mükemmellik sadece planlarda olur ve insan dediğiniz de insandır işte. Şampanya patlayıp eğlence başladığında, kızgınlıklar ve küçük kıskançlıklar, anıların ve iyi dileklerin her bir zerresine sızmaya başlıyor. Sağdıçlar okul günlerinden kalma bir içki oyununa girişiyor. Nedime pek de tesadüf denemeyecek şekilde elbisesini mahvediyor. Gelinin en eski (erkek) dostu rahatsız edici derecede şefkatli bir konuşmayla kadeh kaldırıyor. Ve sonra mutlu çiftin bu önemli gününe ölümün gölgesi düşüyor. Ölen kim? Öldüren kim? Belki daha da önemlisi, sebep ne?

Davetli Listesi - Lucy Foley

Davetli Listesi Hakkında Ne Dediler?

“Agatha Christie klasiklerinin hissiyatını uyandırıyor… Karakterlerin geçmişleri hakkında ortaya öylesine atılmış gibi görünen ayrıntılara çok dikkat edin. Bunların hepsi ipucu.”
– The New York Times

“Bu kitabı çok sevdim. Bir köşeye kıvrılıp okuduğum klasik bir Agatha Christie kitabından aldığım mutluluğun aynısını hissettim. Değişen bakış açıları sizi tahmin etmeye yönlendiriyor ve tahmin ederken de ters köşeye yatırıyor.”
– Alex Michaelides, The Silent – Patient kitabının The New York Times çoksatan yazarı

Kitabın ilk sayfalarını içeren ÖN OKUMAsı için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Çevrisini Filiz Çakır’ın üstlendiği kitabın editörlüğünü Merve Çay, kapak tasarımını Şükrü Karakoç ve sayfa tasarımını ise M. Aslıhan Özçelik yaptı. 344 sayfadan oluşan kitap Mart 2021 itibarıyla çevrim içi kitap satış siteleri ve kitapçılardaki yerini aldı.

Davetli Listesi’nin konusunu sizler nasıl buldunuz? Sizce de bir Agatha Christie klasiğini andıran tarafı var mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

The Devil's Hour dizisi Sherlock amazon

Sherlock’un Yapımcısından Korku Dizisi The Devil’s Hour Geliyor

Keanu Reeves Başrol BRZRKR

Keanu Reeves, Kendi Yazdığı BRZRKR Çizgi Romanı Uyarlamalarında Başrol Olarak Yer Alacak