in

Dikenlikler Kralı Ön Siparişte

Parçalanmış İmparatorluk üçlemesinin merakla beklenen ikinci kitabı “Dikenlikler Kralı” ön siparişe açıldı.

Mark Lawrence’ın üç kitaptan oluşan fantastik serisi Parçalanmış İmparatorluk’un ilk cildi, hatırlayacağınız üzere Dikenlikler Prensi adıyla Pegasus Yayınları aracılığıyla yayınlanmıştı. Serinin kitapları Goodreads Okur Ödülleri’nin yanı sıra 2009 yılından beri fantastik romanlara verilen David Gemmell Ödülü’ne aday olmuş, hatta önemli rakipleri olmasına rağmen son cildiyle bu ödülü  kazanmıştı.

Şimdiyse serinin takipçileri tarafından heyecanla beklenen ikinci kitabı Dikenlikler Kralı, yine Pegasus Yayınları aracılığıyla ön siparişe açıldı. Gelin serinin ikinci kitabının tanıtım bültenine göz atalım:

İmparator olacak çocuk sonunda tahtına kavuşur ancak taç takmanın bedeli ağırdır…

Yükseklere ulaşmak isteyen, cesetlerin üstüne basmak zorundadır ve benim arkamda birçok biraderimin cesedi var. Bir piyonken oyuncu oldum ve oynadığımız bu küçük oyunu ben kazanacağım, gerekirse tüm dünyayı da kana boğarım.”

Lordlar ve ufak krallar, Parçalanmış İmparatorluk’u ele geçirmek için çatışırken ülke yüzlerce savaşın ateşiyle harap olmuş durumdadır. Annesi ile kardeşinin intikamını almak için yürüdüğü uzun yolda Prens Honorous Jorg Ancrath, bitmek tükenmek bilmeyen bu savaşın arkasındaki gizli elleri fark eder. Oyunu görür ve tahtayı temizlemeye ant içer. Ancak ilk önce kendi taşlarını toplamalı, oyunu oynamayı öğrenmeli ve nasıl yeneceğini keşfetmelidir.

Halkının taptığı bir kralın emrindeki, altı ulusun askerlerini barındıran, yirmi bin kişilik bir ordu Jorg’un kapılarına dayanır. Bütün dürüst insanlar bu beyaz şövalyenin imparatorluğu birleştirip yaralarını iyileştirmesini ister. Bütün kehanetler ondan yanadır. Bütün iyi krallar, kendisinden kat kat güçlü orduların karşısında, sırf halkını ve topraklarını korumak için bile olsa, diz çökmeyi tercih eder. Ancak Kral Jorg, iyi bir kral değil.

Kendisinden çok daha büyük bir orduyla karşı karşıya kalan Jorg adil bir dövüşü kazanamayacağını bilir. Fakat hiçbir zaman adil dövüşmeye niyeti yoktur.

Kitabın çevirmenliğini, üçlemenin ilk kitabında olduğu gibi yine M. Kerem Sanatel yapıyor. Kitabın dağıtım tarihiyse 13 Ekim olarak belirlenmiş.

Oyla!

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Biz Hep Şatoda Yaşadık” Sinemaya Uyarlanıyor

Haykıran Merdiven: Durduk Yere İnsanı Tatile Çıkartan Bir Hayalet Hikâyesi