Unutulmuş Diyarlar’a “Drizzt Efsanesi” ile Geri Dönüyoruz!

Drizzt Efsanesi'nin 4. ve 5. kitapları ön siparişe çıktı!

İthaki Yayınları‘nın Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar serilerini yeniden bastığını zaten biliyorsunuz. Geçtiğimiz ay Ejderha Mızrağı Destanı Üçlemesi raflardaki yerini almıştı. Şimdiyse Drizzt Do’Urden‘in maceralarına devam ediyorlar!

Eski adıyla Anayurt Üçlemesi‘ni daha önce yeniden dilimize kazandıran İthaki Yayınları, yine eski adıyla Buzyeli Vadisi Üçlemesi‘nin ilk iki kitabının (yeni adıyla Drizzt Efsanesi‘nin 4. ve 5. kitaplarının) ön siparişe çıktığını duyurdu!

Drizzt’in Karanlıkaltı’ndan ayrıldıktan sonra yaşadığı ilk maceraları konu alan Kristal Parçası – Drizzt Efsanesi 4 ve Gümüş Damarları – Drizzt Efsanesi 5, 3 Eylül‘de raflardaki yerini alacak. Hem baskısı bulunmayan eski kitapları, hem de serinin daha önce dilimize kazandırılmamış kitaplarını yayınlayacaklarını duyuran İthaki‘nin, bir an önce güncele de el atmasını umarak sizleri kitapların künye bilgileriyle baş başa bırakıyoruz.

Kristal Parçası – Drizzt Efsanesi 4

kristal parcasiDrizzt’in heyecanlı macerası bu kitapla devam ediyor. Büyücü çırağı Akar Kessell’in, Kristal Parçası’nı bulmasıyla başlıyor her şey. Soğuk rüzgârların estiği Buzyeli Vadisi, daha önce görmediği büyük bir savaşa hazırlanıyor. Barbar Wulfgar, sert Bruenor, güzel Cattibrie, gizemli Regis, Karanlıkaltı’ndan gelen yoldaşları Drizzt’in yardımıyla topraklarını korumak için mücadele verecekler.

Peki, bu ekip, büyülü Kristal Parçası’nın güçlerini defedebilecekler mi? “Akınları Kelvin Anıtı’nın taşlarını yerinden oynatacak ve eğer On-Kasaba tek vücut olup onlara karşı koymazsa, halkların sonu geldi demektir.”

Gümüş Damarları – Drizzt Efsanesi 5

gumus damarlariDrizzt’in mücadelesi, onu Karanlıkaltı’nın acımasız derinliklerine dönmeye zorlayan seslere karşı devam ediyor. Fakat yeni dostlarının ve Bruenor Battlehammer’ın Mithral Salonu’nda yer alma hayali daha kuvvetli. Bazı hayallerin asla gerçekleşmeyeceği söylenir fakat onlar birlikteyken hiçbir şey imkânsız değil!

“Ona memnuniyetle öğretirdim. Onun başarısına da en az kendi başarım kadar sevinirdim fakat ondan her zaman tevazu göstermesini, azmetmesini, öğrettiğim bu gücü anlamasını ve yıkım potansiyelini takdir etmesini talep ederdim. Gerekli düzeyde şefkate sahip ve topluma faydalı olmayan kimseye dövüşmeyi öğretmezdim. Kişi, kılıç kullanmayı öğrenmek için önce kılıcı ne zaman kullanacağını öğrenmelidir.”

Çevirmen koltuğunda Arkabahçe baskısından da hatırladığımız Ali Seval var. Yayına hazırlayan ise  Özay Şen.

GÖZ ATIN  “Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri” Bilimkurgu Klasikleri’ne Ekleniyor
Genel Yayın Yönetmeni
1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

PORTAL YORUMLARI

 1. mmk dedi ki:

  merhaba, bu guzel haber icin tesekkur ederim.
  iki ricam var sizden;

  ilki: tanitim/arka kapak yazilarinda mumkun oldukca az spoiler verseniz? kitabin ortalarinda gerceklesecek bir olayi arka kapaga bakar bakmaz gormek heyecani biraz kaciriyor..

  ikincisi: kitaplarinizi basili format yaninda e-kitap formatinda da satisa sunmaniz mumkun mu? e-kitap formatinda alma imkanimiz bulunmadigi icin ister istemez internette buldugumuz korsan e-kitaplara yoneliyoruz.

  basarilarinizin devamini diliyorum.

  1. M. İhsan Tatari dedi ki:

   Merhaba. Bu eleştirilerinizi ve önerilerinizi bize değil, yayınevine (İthaki) yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Biz yayınevi değiliz. Sadece gönüllü bir edebiyat sitesiyiz ve yeni çıkan kitapları kendi imkanlarımızla tanıtmaya çalışıyoruz. Arka kapak yazılarını tanıtım metninde yazdığı şekliyle paylaşıyoruz. Bahsettiğiniz konuların üzerinde herhangi bir hakimiyetimiz yok.

   1. mmk dedi ki:

    o zaman gidem de güzel bi mail yazam bari. :B

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Unutulmuş Diyarlar’a “Drizzt Efsanesi” ile Geri Dönüyoruz!

Drizzt Efsanesi’nin 4. ve 5. kitapları ön siparişe çıktı!

Başa dönün