in

“Sapiens”in Yazarı Yuval Noah Harari’den Yeni Kitap: “Durdurulamayan İnsanlık”

Yuval Noah Harari yeni kitabı “Durdurulamayan İnsanlık” ile okurların karşısına çıkıyor. Eser, Kolektif Kitap etiketiyle yayımlanıyor.

Durdurulamayan İnsanlık - Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari imzalı Durdurulamayan İnsanlık eseri raflardaki yerini alıyor. Kolektif Kitap tarafından yayımlanan eserin çevirmenliğini Çiğdem Şentuğ üstleniyor.

1976 doğumlu İsrailli tarihçi, yazar ve akademisyen Yuval Noah Harari, yeni bir kitabı ile daha okurun karşısına çıkıyor. Özellikle 2011 yılında yayımlanan Sapiens ile dünya çapında üne kavuşan Harari’nin eserleri, yaklaşık 30 milyon okur tarafından okunarak popüler bilimin önemli aktörleri arasında yer aldı.

Kudüs İbrani Üniversitesi Tarih Bölümü’nde profesör olarak görev yapan ve popüler bilim kitaplarıyla adından söz ettiren Yuval Noah Harari; Sapiens: Hayvanlardan Tanrılara ile birlikte Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi ve 21. Yüzyıl için 21 Ders isimli çalışmalarıyla da biliniyor.

Yazarın orijinal adı Unstoppable Us: How we took over the World olan ve ilk olarak 2015 yılında yayımlanan Durdurulamayan İnsanlık kitabı, insanlığın “bugünlere nasıl geldiği” sorusuna yanıt arıyor. Eser, Dünyanın Hakimiyetini Nasıl Ele Geçirdik alt başlığını taşıyor.

Durdurulamayan İnsanlık – Yuval Noah Harari | Arka Kapak Tanıtımı

Durdurulamayan İnsanlık - Yuval Noah Harari

BİR SÜPER GÜCÜNÜZ OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

Biz kimiz?
Bu günlere nasıl geldik?
Ve karşımıza çıkan tüm engelleri aşmamızı sağlayan şey nedir?

Afrika savanlarından Grönland buzullarına kadar tüm dünyaya biz insanlar hükmediyoruz. Peki bu büyük ve gizemli gücü nasıl elde ettik? Durdurulamayan İnsanlık hayaletlerden ruhlara, hükümetlerden şirketlere, tuhaf ve gizemli şeyler hakkında hikâyeler yazmak için bu gücü nasıl kullandığımızı anlatıyor.

Afrika’dan yola çıkan insanların izini sürerek ateş sayesinde midemizin nasıl küçüldüğünü, futbol denilen oyunun bize insanlıkla ilgili neler anlattığını ve paranın neden gelmiş geçmiş en başarılı peri masalı olduğunu keşfedeceksiniz. Cücelerle, dev yılanlarla, bulutların üstündeki Yüce Aslan Ruhuyla bezeli, insanlığın kökenlerinin daha önce hiç duymadığınız bu masalsı ama gerçek hikâyesi 9’dan 99’a herkese hitap ediyor.

Tüm dünyada satış rekorları kıran Sapiens kitabının yazarı Yuval Noah Harari, genç okurlar için kaleme aldığı bu sürükleyici ve renkli kitapta, kendine özgü tarzını yepyeni bir kitleyle buluşturuyor.

Toplamda 176 sayfadan oluşan eserin İngilizce aslından Türkçeye tercümesini Çiğdem Şentuğ üstleniyor. Kitabın editörlüğü Cihan Kara, illüstrasyonları Ricard Zaplana Ruiz imzalarını taşıyor. Eser, Kasım 2022 itibarıyla raflardaki yerini aldı.

Yuval Noah Harari kitapları ve yazarın Türkçedeki son eseri Durdurulamayan İnsanlık hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Silk: Spider Society dizisi

Sony, Örümcek Evreni’ni “Silk: Spider Society” Dizisi ile Genişletiyor

Twitter Deprem Elon Musk

Twitter’da Deprem: Ofisler ‘Sabotaj’ Korkusuyla Kapatıldı, “Şirketin Batmasına Bir Hafta Kaldığı” İddia Edildi