in

Ecel Çiçekleri: Elçin Poyrazlar’dan Bir İntikam Hikâyesi

Polisiye türündeki kitapları ile tanınan Elçin Poyrazlar, yeni romanı “Ecel Çiçekleri” ile okurun karşısına çıkıyor.

Ecel Çiçekleri - Elçin Poyrazlar

Elçin Poyrazlar yeni romanı ile okurun karşısına çıkıyor. Ecel Çiçekleri adını taşıyan eser Doğan Kitap etiketiyle raflara geliyor.

1975 yılında Bursa’da doğan Elçin Poyrazlar, ODTÜ’de işlete okudu. Yüksek lisansını Belçika’da Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. Gazetecilik yaptı. Cumhuriyet, Dünya, Virgül, TimeOut, Huffington Post, Vocativ ve BBC gibi mecralarda çalıştı. Yazar aynı zamanda İngiltere’nin seçkin derneği Polisiye Yazarlar Birliği’nin (CWA) de bir üyesi.

İlk romanı Gazetecinin Ölümü 2014 yılında İthaki Yayınları etiketiyle yayımlandı. Onu 2016 yılında Kara Muska (Kırmızı Kedi), 2018’de Mantolu Kadın (Hep Kitap) takip etti.

Polisiye türünde eserler kaleme alan Elçin Poyrazlar’ın yeni kitabı Ecel Çiçekleri ise Doğan Kitap etiketiyle okurla buluşuyor.

Ecel Çiçekleri – Elçin Poyrazlar | Arka Kapak Tanıtımı

Ecel Çiçekleri - Elçin Poyrazlar

Ecel Çiçekleri suçlulara cezalarını vermeye, güçsüzleri ayağa kaldırmaya geldiler… 

İstanbul’da birbiri ardına işlenen kanlı cinayetleri çözmeye kararlıdır Suat Komiser.

Vahşice öldürülen ama ölüme direnmemiş görünen erkekleri birbirine bağlayan nedir?

Katil, cesetlerin yanına neden beyaz kasımpatıları bırakır?

Ecel Çiçekleri cezasız kalan vahşetin, adaletin ve intikamın romanı…

Toplamda 248 sayfadan oluşan romanın editörlüğünü Hülya Balcı üstleniyor. Eser, Şubat 2021 tarihi itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Peki siz yerli polisiye edebiyatı takip ediyor musunuz? Elçin Poyrazlar’ın kitapları hakkındaki düşünceleriniz neler? Ecel Çiçekleri’ni okuma fırsatı bulabildiniz mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Red Sonja Film Yeni

Red Sonja Filmi Senaristini Buldu: Kızıl Sonya Geri Dönüyor

Voyagers Fragmanı colin farrell

Voyagers Fragmanı: Colin Farrell Kaotik Bir Uzay Görevine Önderlik Ediyor