in

Evlerin Evi: Kevin L. Donihe’dan Tuhaf ve Ürkütücü Bir Eser

Amerikalı yazar Kevin L. Donihe artık Türkçede. Tuhaf kurgunun dikkat çeken eseri Evlerin Evi, Ayrıksı Kitap etiketiyle raflarda.

Evlerin Evi: Kevin L. Donihe

Kevin L. Donihe imzalı tuhaf kurgu ve korku romanı Evlerin Evi raflardaki yerini alıyor. Eseri dilimize Ayrıksı Kitap kazandırıyor.

Amerikalı yazar Kevin L. Donihe, 1977 yılında dünyaya geldi. Korku ve fantazi türündeki çalışmalarıyla tanınan yazar 1995’ten beri yazıyor. Çeşitli öykü antolojileri düzenliyor.

İlk olarak 2008 yılında yayımlanan ve Wonderland Book Ödülü’nde Best Bizarro Novel kategorisinde birinci olan House of Houses artık Türkçede.

Yazarın eserleri arasında Ocean of Lard, Night of the Assholes, The Traveling Dildo Salesman, Grape City ve Space Walrus gibi kitaplar yer alıyor.

Evlerin Evi kitabı ise Kevin L. Donihe ismini Türkçede gördüğümüz ilk eser.

Evlerin Evi – Kevin L. Donihe | Arka Kapak Tanıtımı

Evlerin Evi: Kevin L. Donihe

Bir zamanlar, evine körkütük âşık olan tuhaf bir adam varmış. Bu adamın evine aşkı bambaşkaymış. Tutkuyla bağlıymış evine, hani böyle iki insan arasında göreceğiniz cinsten. Evini o kadar seviyormuş ki ona evlenme teklifinde bile bulunmuş. Üstelik evinin de onun bu teklifini kabul ettiğine inanmış. Ne yazık ki düğünlerinden hemen önce birbirlerinden kopmak zorunda kalmışlar. O gün büyük günmüş yani evlerin kıyamet günüymüş. O gün dünyadaki bütün evler anlaşılamayan bir nedenle yıkılmış. Sanki bütün evler intihar etmiş gibi. Sevgilisinin yıkımıyla mahvolan bu çaresiz âşık, sevgili evine ne olduğunu bulmak için yola çıkmış…

“Bu zamana kadar yazılmış en uçuk kitap bu. Hatta belki de bundan daha uçuk bir kitap yazılamayacaktır. Donihe, bizarro kurgunun ardındaki gizli kahramandır.” – Carlton Mellick III, İblis Burger’in yazarı

Kitabın künyesinde, çevirmen adı olarak Sıdıka, editör olarak ise Şükrü Şükür isimlerini görüyoruz. Toplamda 240 sayfadan oluşan eser 1 Şubat 2021 tarihi itibarıyla raflardaki yerini alacak.

Evlerin Evi ve Kevin L. Donihe hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2020 Kayıp Rıhtım Yılın EN'leri Sonuçları

2020 Kayıp Rıhtım Yılın EN’leri Sonuçları Açıklandı

Ejderha Mızrağı Yeni Romanları

Ejderha Mızrağı Yeni Romanları ile Geliyor