in

Fantastik Canavarlar 2’nin Senaryo Kitabı Çıktı

J.K. Rowling’in kaleme aldığı Fantastik Canavarlar 2’nin orijinal senaryosu, Yapı Kredi Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

fantastik canavarlar 2 j k rowling

J.K. Rowling’in Büyücülük Dünyası, Harry Potter macerası sonrası da devam ediyor. Fantastik Canavarlar serisinin ikinci filmi olan Grindelwald’ın Suçları, geçtiğimiz yıl vizyona girmişti. Filmin bizzat Rowling tarafından yazılan orijinal senaryosu da nihayet kitap olarak raflardaki yerini alıyor.

Rowling’in ünlü büyücülük dünyası Fantastik Canavarlar’a geleceği söylenen 5 filmle birlikte daha da genişlemişti. Geçtiğimiz günlerde Pottermore’un da kapanıp tamamen Wizarding World adıyla devam etmesi, seriye ait yeni çalışmalar olacağının habercisi. Yine Rowling’in katkısıyla çıkan e-kitaplar yayımlansa da şimdilik büyücülük dünyasının en önemli iki markası Fantastik Canavarlar filmi ve Lanetli Çocuk tiyatro oyunu olarak öne çıkıyor.

Serinin 2. Adımı Grindelwald’ın Yaptıklarına Odaklanıyor

Fantastik Canavarlar serisi, Harry Potter’ın yaşadığı dönemin daha öncesini konu alıyor. Serinin ikinci filmi de Voldemort’tan sonra büyücülük dünyasının gördüğü en büyük kötülerden biri olan Gellert Grindelwald’a odaklanıyor. İlk filmde Newt Scamander’ın desteğiyle yakalanan Grindelwald, hapishaneden kaçmayı başararak safkan büyücüleri muggle toplumunu baskı altına alabilmek için kendi tarafına çekmeye çalışıyor.

Orijinal senaryo doğrudan J.K. Rowling tarafından yazıldığı için filmden kesilmiş sahneler ve bazı detaylar da dilimize yeni çevrilen kitapta bulunuyor. Yine de ilk senaryodan sonra gelen Fantastik Canavarlar – Grindelwald’ın Suçları, çok fazla eleştiri almıştı. Bu nedenle çalışmalarına başlanılması planlanan Fantastik Canavarlar 3’ün çekimleri durdurulmuş ve Rowling senaryoyu tamamen değiştirerek yeniden yazmaya başlamıştı.

Yapı Kredi Yayınları etiketiyle raflarda olacak senaryo kitabının çevirisi Hazel Bilgen’e ait. 304 sayfalık kitabın editörlüğünü de yine Hazel Bilgen, Darmin Hadzibegoviç’le birlikte yapıyor.

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for gearcy gearcy dedi ki:

    YKY bu seriyi basmaktan vazgeçti heralde derken çıkmasına çok sevindim. Çok başarılı bir senaryo olmasa da serinin parçasıdır almak lazımdır. Asıl deliler gibi beklediğim şey: kadının diğer serisinin son kitabı yani Lethal White’ın türkçeye çevirilmesi. Bayılıyorum o romanlarına da ve sevgili pegasus yayınevi ben hasretten ölmedikçe çevirmeyecek gibi.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

google yapay zeka koku

Yapay Zeka Kokuları Ayırt Edebilecek

Joker

Joker Gişede Deadpool Serisini Geride Bıraktı