Fantastik Türdeki “Son Sihirbaz” Serisinin İlk Kitabı Bizlerle

2017'nin en beğenilen genç-yetişkin serüvenlerinden Son Sihirbaz (The Last Magician), Hep Kitap aracılığıyla raflardaki yerini aldı. Ön okuması haberimizde.

Lisa Maxwell zamanda yolculuk, alternatif tarih, soygun (elbette kötülüğü engellemek için planlanmış) ve büyü temalarını kitaplarında yeni yurtlarına uyum sağlamaya çalışan hayatlar, birbirlerine karşı mücadele veren gizli topluluklar, sokaklarda cirit atan tehlikeli çeteler ve çetin ceviz dostlarla karşılaşan gözü pek kahramanların serüveniyle sunan bir kalem.

Yazarın fantastik türde kaleme aldığı genç-yetişkin serisi “Son Sihirbaz” da tam olarak bu minvalde bir eser. Yurt dışında beğeniyle karşılanan bu serinin ilk halkası yakında Türk okurlarla buluşuyor. Seriyle aynı adı taşıyan ilk kitap Hep Kitap aracılığıyla dilimize kazandırıldı.

Serüvenin başlangıcının tanıtım bülteni şu şekilde:

Modern New York’ta sihir yok. Eski sihri kullanabilen birkaç Mageus da saklanmak, kimliklerini gizlemek zorunda. Çünkü onlardan nefret eden bir Cemiyet ve eğer yaklaşırlarsa sadece sihirlerini değil, hayatlarını da alacak bir Eşik var.

Modern dünyada sihri kullanabilen son kişilerden biri Esta. Yetenekli bir hırsız. Kimse farkına varmadan istediği her şeyi ele geçirebilir. Çocukluğundan beri tek bir görev için hazırlanıyor: 1902’ye dönüp Cemiyet’in ve Eşik’in bütün gizemlerini barındıran eski bir kitabı çalmak. Üstelik bunu sihirbaz kitabı yok etmeden yapmak.

Ama eski New York tehlikeli bir şehir. Çeteler ve gizli topluluklar her yerde. Ve tabii sihir de… Herkes sihrini Cemiyet’ten saklamaya çalışsa da öyle güçlü ki havada titreşimi hissediliyor. Hiçbir şey, hiç kimse göründüğü gibi değil. Esta’nın işi zor. O da oyunlar oynayacak, sihirbaza yaklaşmak için türlü yollar deneyecek. Peki ya bunu yaparken geçmişte bıraktıklarına ihanet etmesi gerekirse?

Lisa Maxwell’in ses getiren romanı Son Sihirbaz şimdi Türkiye’deki okurları sihirli bir şehrin arka sokaklarına davet ediyor.

Kitabın çevirmen koltuğunda İlke Afacan oturuyor. Romanın ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz. 544 sayfadan oluşan serüvenin ilk cildi 21 Eylül tarihinden itibaren sanal ve fiziksel mağazalarda satışa sunulacak. Keyifli okumalar dileriz.

GÖZ ATIN  Yepyeni Bir Rus Fantastiği: Yumurta ve Kaşık
1986 İstanbul doğumlu. Bilimkurgu, korku ve fantastiği uzun süre televizyondan takip edebilmiştir. Ailesinden habersiz aldığı ucuz VCD oynatıcıyı saklayıp, onlar yokken kullanarak, bu konularda film açıklarını kapatmaya çalışmıştır. Edebiyata sonradan bulaşması; bilgisizliği; bilgisizlik de, "Raftaydı ve ben onu alıp okumadım zamanında." pişmanlıkları getirmiştir. Lem ile Küvette Bulunan Günce'yle tanışması; okumaya yeni başlayan biri için hem talih, hem de talihsizlik olmuştur. Film, kitap, animasyon, çizgi roman olsun; kendi sınırlı bilgisiyle, eserleri iç dinamikleri içinde değerlendirmeye çalışır.

Fantastik Türdeki “Son Sihirbaz” Serisinin İlk Kitabı Bizlerle

2017’nin en beğenilen genç-yetişkin serüvenlerinden Son Sihirbaz (The Last Magician), Hep Kitap aracılığıyla raflardaki yerini aldı. Ön okuması haberimizde.

Başa dönün