in

Faulkner’in Bilinen Tek Çocuk Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

Nobel ve Pulitzer ödüllü ünlü yazar William Faulkner’ın bilinen tek çocuk kitabı Dilek Ağacı raflardaki yerini aldı.

1949 yılında Nobel Edebiyat Ödülü‘ne layık görülene kadar pek tanınmayan, ancak bu ödülden sonra hak ettiği tanınırlığa kavuşan Faulkner’in bilinen tek çocuk kitabı Dilek Ağacı, Kırmızı Kedi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Aldığı Nobel dışında 1954 ve 1962 yıllarında kurgu eser dalında Pulitzer Ödülü‘ne de layık görülen ve 20. yüzyılın en iyi yazarlarından biri kabul edilen üstadın kitabı, dilimize Ülker İnce tarafından kazandırılmış. Bu harika çevirmen seçimi için Kırmızı Kedi’ye bizden kocaman teşekkürler. Ülker İnce’nin yetkin çevirisini yeniden tatmak harika olacak.

Kitabın tanıtım bülteni ise şöyle:

dilek-agaciDilek Ağacı, dünyanın en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilen, Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü sahibi William Faulkner’ın bilinen tek çocuk kitabıdır. Faulkner, Dilek Ağacı’nda birbirinden ilginç kişilerden oluşan bir grubun, efsanevi bir ağacın çevresinde gerçekleşen sürükleyici serüvenini kaleme almıştır.

Düşsel anlatımıyla her sayfasında küçükler kadar büyükleri de şaşırtacak olan bu eşsiz kitap, ilk baskısında yer alan çizimleriyle bir kez daha hayat buluyor.

72 sayfalık kitap, anlatımı ve akıcılığıyla çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgisini hak ediyor. Sonuçta William Faulkner diyoruz. Onu tek bir yaş grubuna hapsetmek çok yanlış olur.

Oyla!

Türker Beşe

Müzmin arkeolog adayı. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir. Okuma zevki günden güne değişmekle birlikte, tuhaf kurgu, büyülü gerçeklik ve tekinsiz korkudan aldığı keyfi hiçbir türden alamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pazartesi Cumartesiden Başlar: Bilim Dünyası Büyü Sistemi Üzerinden Ele Alınırsa

“Kaptan Gezegen” Beyazperde Yolunda