in

Ferit Edgü Bütün Eserleriyle Alfa Yayınları’nda

Sadece “Hakkari’de Bir Mevsim” ile bile edebiyatımızda çok büyük yenilikler yapmış, usta yazar Ferit Edgü’nün bütün kitapları bundan sonra Alfa Yayınları aracılığıyla bizimle olacak.

Edebiyatımızın yaşayan en değerli isimlerinden, 50 Kuşağı’nın kıymetli yazarı Ferit Edgü bütün eserleriyle Alfa Yayınları’na geçti. Edgü’nün eserleri en son Sel Yayıncılık aracılığıyla bizlerle buluşuyordu. Alfa Yayınları, Twitter’dan attığı sessiz sedasız bir Tweet ile yazarın “Eylülün Gölgesinde Bir Yazdı”, “Doğu Öyküleri”, “Hakkâri’de Bir Mevsim”, “Kimse” ve “Yaralı Zaman” kitaplarının yeni edisyonlarını tanıttı.

82 yaşındaki yazar bu zamana kadar öykü, roman, deneme, şiir, düz yazı gibi pek çok türde eserler verdi. Çeviriler ve resimler yaptı. Eserleri sinemaya uyarlandı, ödüller aldı.

Hâlâ Ferit Edgü ile tanışmayan varsa bu adım güzel bir haber olabilir.

Oyla!

Onur Selamet

1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for maviadige maviadige dedi ki:

    İlk kez bir kitabını aldım, Yaralı Zaman’ ı. Henüz okuma fırsatım olmadı.

  2. Avatar for Alfleilawaleila Alfleilawaleila dedi ki:

    Hakkaride bir mevsim’i inceledim. Yarı kuşe(?) bir kağıt kullanmışlar. Hoşlanmadım.

Çizgi Roman Kültürü Orijinal Çizimler Sergisiyle Zenginleşiyor

Takeshi Kovacs Serisinde Sıra Üçüncü Ciltte: Dirilen Öfke