Ferit Edgü Bütün Eserleriyle Alfa Yayınları’nda

Sadece "Hakkari'de Bir Mevsim" ile bile edebiyatımızda çok büyük yenilikler yapmış, usta yazar Ferit Edgü'nün bütün kitapları bundan sonra Alfa Yayınları aracılığıyla bizimle olacak.

Edebiyatımızın yaşayan en değerli isimlerinden, 50 Kuşağı’nın kıymetli yazarı Ferit Edgü bütün eserleriyle Alfa Yayınları’na geçti. Edgü’nün eserleri en son Sel Yayıncılık aracılığıyla bizlerle buluşuyordu. Alfa Yayınları, Twitter’dan attığı sessiz sedasız bir Tweet ile yazarın “Eylülün Gölgesinde Bir Yazdı”, “Doğu Öyküleri”, “Hakkâri’de Bir Mevsim”, “Kimse” ve “Yaralı Zaman” kitaplarının yeni edisyonlarını tanıttı.

82 yaşındaki yazar bu zamana kadar öykü, roman, deneme, şiir, düz yazı gibi pek çok türde eserler verdi. Çeviriler ve resimler yaptı. Eserleri sinemaya uyarlandı, ödüller aldı.

Hâlâ Ferit Edgü ile tanışmayan varsa bu adım güzel bir haber olabilir.

GÖZ ATIN  Jules Verne Maceralarında Sıra İki Yıl Okul Tatili'nde
Genel Yayın Yönetmeni
1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

Ferit Edgü Bütün Eserleriyle Alfa Yayınları’nda için 2 yorum

  1. İlk kez bir kitabını aldım, Yaralı Zaman’ ı. Henüz okuma fırsatım olmadı.


  2. Hakkaride bir mevsim’i inceledim. Yarı kuşe(?) bir kağıt kullanmışlar. Hoşlanmadım.


Ferit Edgü Bütün Eserleriyle Alfa Yayınları’nda

Sadece “Hakkari’de Bir Mevsim” ile bile edebiyatımızda çok büyük yenilikler yapmış, usta yazar Ferit Edgü’nün bütün kitapları bundan sonra Alfa Yayınları aracılığıyla bizimle olacak.

Başa dönün